Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kukljica aneb cesta do oblíbeného Chorvatska

- informace, tipy a rady na cestu do letoviska ležícího u pobřeží Jaderského moře.

Léto je v plném proudu a turisté právě teď vyjíždí na zasloužené dovolené. K oblíbeným destinacím českých turistů patří nespočet chorvatských letovisk a mezi ty populárnější patří i Kukljica, pojdme se na ni podívat.Kde Kukljica leží a jak se tam dostaneme

Součástí  Chorvatska je přes 600 ostrovů a ostrůvků. Mezi vyhledávané turistické destinace patří například ostrovy Pag, Hvar, Krk nebo Ugljan, kde se nedaleko městečka Preko nachází letovisko Kukljica, populární především pro své nádherné pláže.

Ačkoliv byla Kukljica původně pouze rybářským a zemědělským centrem, v současnosti je největším turistickým letoviskem na ostrově. Součástí tohoto letoviska je také velký turistický areál Zelený mys, který se nachází na blízkém poloostrůvku.


Mapa – openstreetmap.org


Kromě cestovek můžete vyrazit na vlastní pěst: komfortně leteckým spojem z Prahy do Zadaru dorazíte za 2:45 m  / Praha (PRG) -> Zadar, Chorvatsko (ZAD) /  a odtud je Kukljice vzdálena jen cca 20 Km.

 

Další možná varianta: cesta autobusem Flixbus - jednosměrná jízdenka stojí 2 248 Kč (odjezd z Prahy) s přestupem v Mnichově (2 hodiny čekání na spoj)


Cesta autem: délka trasy z Prahy - 992 Km, přibližná doba jízdy - 11 hodin.

 

Kde složit hlavu na noc?

K ubytování letovisko nabízí bungalovy a apartmány v klidných a tichých borovicových hájích, které se povětšinou nachází přibližně kilometr od jeho centra.

 

Tipy na hotely/apartmány v této lokalitě (z portálu booking.com):

Apartments Uradi Sam - 1 010 Kč/ noc pro dva

Apartments Solei - 1 280 Kč / noc pro čtyři

Apartments Villa Bosotina - 1 810 Kč/noc pro čtyři

 

Co zde můžeme dělat?

Pobřeží ostrova je tvořeno několika zátokami, které poskytují velmi příznivé podmínky pro milovníky vodních sportů. Na ostrově se provozuje jachting a windsurfing, ale také potápění a podmořský rybolov. I ostatní sportovci, kteří preferují hry na souši, si ale přijdou na své. V areálu Zelený mys je možné zahrát si minigolf, tenis i stolní tenis nebo plážový volejbal. Nechybí samozřejmě ani dětské hřiště.

V centru letoviska jsou pak turistům k dispozici obchody, tržnice, restaurace a kavárny ale také pošta a ambulance. Večer mnozí turisté rádi navštěvují zdejší disko klub s taneční terasou a četné bary.

Dobrou volbou pro dovolenou na tomto ostrově je začátek srpna, protože právě tehdy se tu koná nejznámější slavnost Panny Marie Sněžné. Během této slavnosti se naskýtá velmi zajímavá podívaná, když konvoj nazdobených rybářských lodí pluje z vesnice k malé kapličce v zálivu Ždrelac, aby tam vyzvedl obraz Panny Marie Sněžné a na nejkrásnější lodi ho převezl do Kukljice, kde ho vystaví v kostele.

 

A aby vás počasí nepřekvapilo – předpověd na 9 dní v této lokalitě


Nezapomeňte se před cestou do zahraničí pojistit

Nikdy nevíte co se může stát a proto není na škodu se před cestou pojistit. Cestovní pojištění do Chorvatska s neomezeným limitem léčebných výloh můžete zakoupit online a nyní navíc s 20% slevou na webu Allianz.

Autor: Veronika Holá

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, eNavtika Si

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.