Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o Los Angeles

en.wikipedia.orgL. A. neboli Los Angeles je jedno z nejpopulárnějších měst Severní Ameriky. Není známo pouze díky filmovému průmyslu, ale také díky tomu, že se jedná o jedno z nejvýznamnějších světových center, které svůj potenciál vkládá do kultury, vědy, technologií, mezinárodního obchodu a vzdělání.

 

Nachází se na západě země blízko hranice s Mexikem, díky tomu zde narazíte na velmi mnoho přistěhovalců.

 


Nejdůležitější letiště: Los Angeles International Airport

kód:  LAX

Info


Trasa letu L A

   Trasa letu z Prahy s přestupem, přehled tarifů na Kiwi.com

 

Los Angeles je součástí státu Kalifornie a rozléhá se na pobřeží Tichého oceánu a je velmi vyhledávaným místem k bydlení.

cs.wikipedia.org

By jjron (Own work) [GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html)], via Wikimedia Commons

 

V centru města narazíte na mnohé výškové budovy, které tvoří typickou panoramu velkých amerických měst, ale zbylé části města jsou tvořeny malými obytnými domky. I přes to, že se jedná o oblast, která je velmi často ohrožováno zemětřeseními, žádné z nich nijak výrazně město nepoškodilo.

 

cs.wikipedia.org

 

Los Angeles tvoří 114 městských částí, jako je např. Downtown či Hollywood. Již zmíněný Downtown je hlavním centrem L. A. a narazíte zde na nejstarší sakrální stavbu ve městě a tou je kostel The Church of Our Lady the Queen of the Angles.

cs.wikipedia.orgJistou zajímavostí také je, že zde naleznete i nejstarší farní budovu ve městě a tou je Avila Adobe z roku 1818. V Downtownu je toho k vidění však mnohem více, např. historická nádražní budova či losangelská radnice. Ve městě nenarazíte pouze na památky a zajímavé budovy. Můžete zamířit západně do West Lake, kde se nachází nádherný a velký městský park s názvem MacArthur Park.

 

 

Nejzajímavější částí je pro mnohé jistě Hollywood, který je vyhledávaným centrem filmového průmyslu. Narazíte tady na historická kina či muzea, která zobrazují slavnou historii této městské části. Jedním z těchto míst je jistě kino Grauman’s Egyptian Theatre, které se proslavilo hlavně díky tomu, že zde byla promítána první hollywoodská filmová premiéra.

 

 

Smutnou zprávou pro všechny fanoušky jistě bude, že lesk čtvrti pomalu začal slábnout. V současnosti jsou pro tuto čtvrť typická prázdná místa, která se však pomalu opět plní novými budovami vesměs komerčního zaměření. Doufejme, že zašlý lesk zde bude opět obnoven. Nadále však zde můžete narazit i na filmové studio, které stále natáčí a je jím Paramount.

Nesmíme ani zapomenout zmínit populární nápis Hollywood, který naleznete na vrchu Mount Lee, který je součástí vrchoviny Hollywood Hills. Písmena jsou opravdu veliká, na výšku mají dokonce 14 m. Dříve pouhá upoutávka na realitní rozvoj města, dnes jeho věčný symbol.

 

Mapa

 Zdroj: openstreetmap.org

 

Pokud navštívíte Los Angeles, jistě také zavítejte do místních Benátek. Jedná se o městkou čtvrt Venice. Záměr byl jasný, snaha o založení kulturně umělecké oblasti, která by byla vizuálně podobná Benátkám italským. Plán se zdařil jen napůl, vzniklo zde centrum alternativní kultury, ale kanálů bylo postaveno jen minimum. V tomto článku je popsána pouhá část velmi zajímavého města. Pokud ho chcete poznat víc, nezbývá Vám nic jiného, než ho jednoduše navštívit.

 

     Hotely v této oblasti přes booking.com

Los Angeles

Los Angeles

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Letenky na trase Vídeň – Los Angeles za 9 875 Kč

Letenky z Košic do Los Angeles za 11 515 Kč

Milán – Los Angeles za 4 990 Kč

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.