Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Lvov, metropole západní Ukrajiny, která se skrývá v lesích

Pro české turisty je  Ukrajina cenovým rájem, kde se můžete doslova za pár korun dobře najíst napít i pobavit. Přesto se sem díky aktuálnímu dění nikdo moc na dovolenou nehrne. To je ale velká škoda, protože není Ukrajina jako Ukrajina.

Metropole západní části země jménem Lvov je všem problémům na stovky kilometrů vzdálená a navíc se spíš podobá městům střední Evropy. Tak vám nic nebrání vyrazit na dobrodružnou výpravu za dobrým jídlem, kvalitním alkoholem a řadou krásných památek. To všechno bez front a hromady turistů, protože Lvov je tak trochu zapomenutým městem.

 

 

Daň z oken dala centru města charakteristický ráz

Samotné centrum města si našlo své místo v seznamu světového dědictví UNESCO, do kterého spadá náměstí Rynok a přilehlé okolní budovy. Jejich krásu můžete obdivovat z věže městské radnice (Rathusa), která je přístupná veřejnosti. Až se budete rozhlížet neopomeňte si spočítat okna domů. Patro každé budovy má směrem do náměstí pouze tři. Stejné počty oken tu však nejsou díky architektonickému záměru, ale z mnohem prostších důvodů. V historii se zde totiž platila daň z oken. Tři byly zdarma čtvrté už ovšem za příplatek.

Při procházce po historickém centru města a v jeho bezprostřední blízkosti můžete narazit na velké množství památek, jako jsou paláce, musea, sochy a církevní stavby různých architektonických slohů. Lvov je též universitním městem. Nejstarší je Národní universita Ivana Franka.

 

 

Muzea všeho, na co si vzpomenete

Lvov by mohl být klidně přezdíván městem muzeí, protože jich tu na své návštěvníky čeká více než desítka. Díky zdejším symbolickým cenám můžete navštívit klidně všechny, když se vám zachce, od klasického Národního muzea a Muzea historie nebo náboženství, přes Národní galerii k menším museím jako např. museum farmacie, pivovarnictví, zbraní, vojenské techniky, skla či čokolády. Pro otrlé tu nedávno otevřeli dokonce vzpomínkové museum ve skutečných prostorách vězení, kde Ukrajince zavírali a věznili jak Němci, tak i Sověti.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Ubytování v této lokalitě

 

Hotel Cisar

Cena na noc pro dva - 702 Kč
 

Nota Bene Hotel

Cena na noc pro dva - 1 420 Kč


Okolní krajina a městské parky

Samotné město je obklopené lesy, které se volně prolínají do místních parků a prohánějí se v nich polodivocí psi. Obávat se jich však nemusíte, jsou neškodní. Nejzajímavější zelení ve Lvově je nejvyšší bod města park Vysokyj zámok. Bez zámku se budete muset obejít, ten už dávno nestojí, přesto je návštěva místa zážitkem. Kopec vám poskytne nádherný výhled po okolí a když se budete chtít tak trochu bát, navštívit tu můžete i tzv. Jeskyni sebevrahů.

 

 

Dalším tipem na zajímavý výlet je návštěva skanzenu pod otevřeným nebem s názvem Muzeum architektury a vesnice. Obdivovat tu můžete lidovou kulturu a architekturu z různých koutů Ukrajiny. K vidění je připraveno přes 120 exemplářů domků, kapliček nebo jiných církevních staveb a hospodářských budov.

Autor: Ivana Rašková

 

 

Zdroj videa: YouTube cc, Velosyom, Lvov

 

 

Dříve napsáno:

Jen dnes jízdenky Flixbusu do Lvova z Prahy za 199 Kč

Wizzair oznámil novou linku do Lvova z Vratislavi

UIA: Sleva letenek na Ukrajinu. Např. Lvov z Prahy ...

Letiště Lvov (LWO)

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 30.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.