Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Monte - Funchal

Severní městská část Funchalu, hlavního města Madeiry portugalského souostroví v Atlantském oceánu, s necelými dvaceti kilometry čtverečními a zhruba desetitisíci obyvateli je známá jako Monte. Je to jeden z oblíbených cílů návštěvníků, ale i obyvatel ostrova, a to hned z několika důvodů.

 

 

     Můžeme zde najít kostel Nossa Senhora do Monte, ve kterém byl pochován poslední habsburský císař Karel I., který zde zemřel na zápal plic během jeho exilu, nalézt tu můžeme i jeho ostatky. Za shlédnutí stojí botanická zahrada Jardins do Monte Palace, konečné stanice dvou funchalských lanovek nebo luxusní hotel. Milovníci historie tu naopak mohou nalézt starou ozubnicovou parní železnici, která byla zrušena kvůli častým nehodám.

     V minulosti si právě na tomto místě stavěli bohatí Britové, žijící na ostrově, své domy. Jeden z nich je majitelem největšího vinařství Madeiry.

 

  Tip na hotel -  Casa do Poço Funchal Cena na noc pro dva - 2 850 Kč
  Tip na hotel -  Casa Doce Éden Cena na noc pro dva - 3 100 Kč

 

     Pokud patříte k nábožensky založené části turistů, jistě se sem vypravte patnáctého srpna. Výše zmíněný kostelík je cílem pouti, která se zde každoročně koná, jedná se o součást oslavy nanebevzetí Panny Marie, a tak věřící lezou po kolenech sedmdesát čtyři schodů, směřujících ke kostelu, aby mohli políbit obraz jejich patronky, které je zasvěcen celý kostel a uctít její sošku ve stříbrném barokním sekretáři umístěném na hlavním oltáři.

 

             Mapa - Funchal

 

     Dnes vás do Monte svezou převážně  autobusové linky nebo taxi, ovšem pokud byste se pak dolů chtěli dostat trochu dobrodružnějším způsobem, můžete sjet na saních, které řídí dva muži v bílém se slamáky na hlavách. Tito poháněči v případě nutnosti brzdí vlastními gumovými podrážkami. Atrakce je zde již od roku 1850.

     Pokud se tedy do Madeiry někdy vydáte, rozhodně nezapomeňte na tuto část města nacházející se v průměrné nadmořské výšce pět set šedesát metrů s mnoha zajímavými cíli výletů a rozhodně i dopravy!

Autor: Viktorie Balounová

 

 

 


 

Zdroj videa: YouTube CC, Gulit+

 

 

   
  Čtěte také:
 

Zajímavá města v Portugalsku

 

Jak dlouho trvá let do Portugalska?

 

Seznam letišť v Portugalsku

   


Vložil/a: Daniel Česák 14.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.