Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Novi Sad aneb temperament s nádechem „novodobé“ historie

Jedno z největších srbských center kultury, zábavy a památek. Pojďte s námi prozkoumat toto kontrastní město! 

Novi Sad se nachází na severu Srbska, jedná se o hlavní město autonomní části Vojvodina, kterým protéká řeka Dunaj. Už z titulku je jasné, že nejde o žádné starobylé město, právě naopak, bylo založeno na konci 17. Století.

Přesto zde můžeme navštívit mnoho památek, k vidění je zejména zásah novodobých dějin. V roce 1999 byl Novi Sad bombardován vojsky NATO, která zničila významné mosty vedoucí přes Dunaj. Kvůli této události si město vysloužilo svou přezdívku - město padajících mostů. 

Příznivci městské turistiky a památek si rozhodně přijdou na své. 

 

 

Nejvýznamnější památky Nového Sadu: 

  • Petrovaradinská pevnost: Se svou nepřehlédnutelnou bílou věží dříve sloužila jako navigační bod pro lodě. Neobvyklý prvek tvoří hodiny na věži, kde velká ručička ukazuje hodiny a malá minuty. 
  • Náměstí svobody: Centrum města, jemuž dominuje katedrála Jména svaté Marie. 
  • Kláštery na Fruska Gora: Udělejte si příjemnou procházku v mírně vyvýšeném terénu. Cílem bude několik klášterů, jejichž architektura zaujme srbskými, maďarskými i rakouskými prvky. 
  • Synagoga: Tato významná stavba je pozůstatkem místní židovské komunity. Nachází se v centru na hlavní ulici. Když budete mít štěstí, můžete stihnout jeden ze zdejších koncertů, které jsou podle mnohých nejkrásnější a nejintenzivnější spirituální zážitky vůbec.

 

Není snad ani nutno říkat, že Novi Sad je centrem zábavy. Mladí lidé sem jezdí především za tancem a hudbou, kterou nacházejí nejen v nočních klubech, ale i hospodách, či jen tak na ulici. Zpočátku asi bude těžké držet krok s živými a impulzivními Srby, ale na život tohoto velice veselého a horkokrevného národa se dá rychle zvyknout. Největší akcí regionu je hudební EXIT festival, jehož hosty jsou umělci z více než šedesáti zemí světa. 

 

Tip na ubytování:  B&B Emerald Dream   Cena za noc pro dva - 524 Kč

 

Na závěr je třeba jen dodat, že toho nádherné město rozhodně stojí za to navštívit, velkou výhodou může být i výborná cenová dostupnost, většina služeb je zde velice levná i pro studenty.

Autor: Martina Machová

 

 Ubytování v této lokalitě

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.