Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Pobřeží Slonoviny

Foto, en.wikipedia.orgRepublika Pobřeží Slonoviny ležící v západní Africe se oficiálně nazývá Côte d´Ivoire. Její jihovýchodní pobřeží lemují písečné kosy, které uzavírají laguny, v jedné z nich je umístěno bývalé hlavní město a nejdůležitější přístav Abidžan. 

Nejvyšší částí země je Guinejská vysočina na severozápadě, podél hranic s Libérií a Guineou. V deštných lesích rostou cenné dřeviny jako mahagon a africký teak.

 

 

Kde země leží? Mapa

Jazyk - francouština (úřední řeč)

měna - CFA frank (XOF)

Obyvatelstvo: 19.9 milionu

Rozloha - 322 460 km2


Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Abidžan


Abidžan

Největší město Pobřeží Slonoviny leží na jihovýchodě země při pobřeží Atlantského oceánu. Má více než 4 mil. obyvatel a je zároveň důležitým přístavem, kulturním centrem státu. Bylo založeno v roce 1880, od roku 1934 se stalo sídlem francouzské koloniální správy.

Hlavní měto země - Yamoussoukro

Najdeme ho ve středu země, sídlí zde prezident a některé státní instituce. Město ekonomicky zaostává za Abidžánem. Hlavní památkou je kostel Pany Marie vysoký 146 m, byl postavený roku 1989.

Podnebí

Země se nachází v horkém a vlhkém tropickém pásu s vysokými teplotami po celý rok. Na jihu přicházejí dvě období dešťů, jedno od května do července a druhé v říjnu a listopadu.


Foto, en.wikipedia.org

Vlajku země přijala v roce 1960, kdy získala nezávislost na Francii.

 

Hlavní město Pobřeží slonoviny - Yamoussoukro

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Nejvyšší hora Afriky - Kilimandžáro

   


Vložil/a: Daniel Česák 30.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.