Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Porto Santo se může pochlubit korály i golfem

Porto Santo je ostrov, jenž leží v Atlantickém oceánu a je součástí portugalské autonomní oblasti ostrova Madeira, od kterého je vzdálen asi čtyřicet kilometrů.

 

Část pláže na Porto Santo

Andrei Dimofte from Stuttgart, Germany CC BY 2.0 creativecommons.org/licenses/by/2.0

 

 

 

Byl objeven roku 1418 a jeho název Porto Santo znamená doslova svatý přístav, neboť jeho objevitelé, kterými byli portugalci, byli na ostrov zaneseni náhodou při bouři a ostrov jim poskytl přístav a úkryt.

Jeden z jeho objevitelů, Bartolomeo Parestrelo, se stal lenním vlastníkem, léno mu bylo dáno Jindřichem Mořeplavcem. Zajímavostí je, že dcera tohoto objevitele, Isabela Moniz, si později vzala za muže Kryštofa Kolumba.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Lionel Graulières

 

S rozlohou 42,17 km2 a 11 km na délku se jedná o velmi malý, zato ale poměrně hustě obydlený. Počet obyvatel čítá okolo čtyř tisíc, z čehož zhruba tři tisíce žijí v hlavním městě s názvem Vila Baleira. V tomto městě je jednou z hlavních atrakcí například dům Kryštofa Kolumba, ve kterém s manželkou žil. Dnes se v tomto domě nachází jeho muzeum se stálou expozicí, která mapuje jeho život a objevy.

 

  Tip na hotel:  Hotel Praia Dourada Cena na noc pro dva - 2 456 Kč

 

Ostrov je lákadlem pro turisty díky své dlouhé pláži se světlým pískem, která láká jak Madeiřany, tak i návštěvníky z celého světa. Zhruba tři kilometry od hlavního města se nachází letiště, na které se z Madeiry lze dostat za dvacet minut. Dalším způsobem dopravy je poté samozřejmě cesta lodí.

Světlý písek údajně příznivě působí na léčbu revma a bradavic, což z něj dělá vyhledávaný cíl lidí, kteří touží po ozdravné kúře. Zbytek ostrova je tvořen převážně tmavou horninou, která je důkazem vzniku ostrova ze sopečné činnosti. Podobně vznikl například i ostrov Madeira.

Díky teplému moři se zde velmi daří korálům, které vytváří rozsáhlé kolonie okolo pobřeží. I přes velkou návštěvnost v průběhu letních měsíců se v zimě jedná o poměrně opuštěné místo a mnoho obyvatel odchází i z hlavního města.

Za zmínku jistě stojí i hora Castelo Peak, jež se nachází v srdci ostrova a na jejímž vrcholu stojí malá pevnost, která byla vybudována za účelem ochrany před piráty, kteří v 16. století na ostrov hojně útočili. Dnes již sice ochrannou funkci nezastává, ale zato je z ní nádherný výhled na celý ostrov. Nejvyšším bodem na celém ostrově je kopec Facho Peak se svými 517 metry.

Ostrov Porto Santo poskytuje vyžití nejen těm, kteří se chtějí koupat v čisté vodě a užívat si pláže, ale i hráčům golfu, kteří se můžou vyřádit na hřišti s názvem Porto Santo Golf, jenž navrhoval známý hráč Steve Ballesteros. Přírodní podmínky pro golf jsou zde takřka ideální; od zkušebních jamek pro začátečníky nabízí i hrací plochu pro profesionály a ještě se může chlubit i překrásným výhledem na moře.

 

Hotely v této lokalitě

 

Porto Santo tedy rozhodně stojí za návštěvu, jeho malá velikost může být značnou výhodou pro ty, kteří si chtějí projít celý ostrov a dobře ho poznat. Na své si ovšem přijde každý milovník tepla, pláží, slané vody a přátelských domorodců, kteří jsou ochotni cestovatelům ukázat všechny krásy svého domova.

Autor: Tereza Vlčková

 

 

 

 

        Čtěte také: Letiště Madeira (FNC)

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.