Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Přímořské letovisko Grosseto

Toskánské město Grosseto je hlavní město provincie Grosseto. Jeho historie sice nesahá do dob antiky, jak to u většiny toskánských měst bývá, ale přesto jeho význam stále a především dnes narůstá. 

Svůj domov zde má na 80 000 lidí, jež si dennodenně užívají čilého turistického ruchu.

 

 

Grosseto v proudu času

Nacházíme se někde na počátku 9. století. Právě tehdy prvně slyšíme o této, tehdy ještě stále, osadě. Středověký svět ovšem s tímto městem příliš nemazlil a nedal mu na chvilku pokoj. Různé státy a italské rody si jej přehazovaly jako horký brambor a dokonce se do toho všeho zapletl i papež.

 

 

Své charakteristické a bytelné opevnění dostává město ve století 16., kdy se k moci dostává mocný rod Medicejců, konkrétně tedy Cosimus I. Medicejský. Ale to rozhodně nebyl poslední mocný rod v dějinách Grosseta. O 3 století později se totiž vlády ujímají členové Habsbursko-Lotrinského rodu. V této době zaznamenalo město silný rozvoj a nárůst obyvatel, kterých bylo doposud kolem tisícovky. Dnes je toto číslo asi 80 krát vyšší.

 

Hotely v této oblasti

 

Co je zde k vidění

Na prvním místě se jistě sluší zmínit o tom, co jsme již výše nakousli, totiž městské hradby. Ty, které lze vidět dnes skutečně pocházejí z toho 16. století, ale již předtím tu nějaké byly. Jen ne tak monumentální.

Co by to bylo za správné italské město, kdyby nemělo svou vlastní katedrálu? Ta v Grossetu je postavena dokonce ještě v románském slohu, ale zvonice pochází až z roku 1402. Ono se vlastně není čemu divit, stavba samotné katedrály se malinko protáhla a trvala tak bezmála tři staletí! Ale najdeme zde i jiné sakrální stavby, především jsou to kláštery a opatství.

Patrně nejkrásnější světskou stavbu Grosseta je Pallazo Aldobrandeschi nacházející se na Piazza Dante. Dnes zde i přes vysoký věk této budovy sídlí správa provincie, a to díky rozsáhlé přestavbě v 19. století, jež dala této dominantě novogotický ráz.

 

    Zdroj - mapa openstreetmap.org

 

 

Pro ty, kteří příliš neholdují trajdání po památkách bude určitě nejpříjemnějším místem přímořské letovisko Marina di Grosseto. Tady se můžete slunit a vyplavat dle libosti, pláže jsou tu dostatečně dlouhé, tak se nemusíte obávat, že by se pro vás nenašlo nějaké to místečko.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Best places to visit Grosseto

 

*Last minute dovolená v oblasti Toskánska - přehled.

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.