Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Machico

Machico je městem, které bychom našli v jihovýchodní části  portugalského ostrova Madeira. Dnešní město má zhruba 22 000 obyvatel.

 

Slavná minulost a turistická současnost

Významnou úlohu hrálo především v historii. Jedná se o nejstarší osídlené místo celého ostrova. Je doloženo, že už v roce 1419 se tu vylodili Portugalci.

V dějinách pak původní rybářská vesnice plnila ještě jednu zásadní roli – stalo se, byť ne na dlouho, důležitým producentem cukrové třtiny. Zemědělství zde svůj význam má dosud, a to v pěstování vinné révy, ovoce, brambor či obilovin.

Jinak se obyvatelstvo živí rybolovem a v neposlední řadě představuje pro zdejší ekonomiku významný zdroj příjmů cestovní ruch.

 

 

Ke koupání láká hlavně městská pláž Praia de Machico, protože se tady kvůli špatným podmínkám nedá za tímto účelem příliš využívat otevřené moře. Tato pláž je částečně písčitá a částečně oblázková.

Mimo koupání se v Machicu můžete věnovat stejně tak i vodním sportům. Případně můžete vyrazit i za kulturou, vzhledem k poměrně dlouhé minulosti tohoto místa zde zůstala řada významných památek. Tou patrně nejzajímavější je pevnost Forte de Amparo pocházející z 18. století. Původně byla určena na ochranu tamního přístavu.

 

 

    Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Co zajímavého ještě poznat

Ostatně výsledky snažení místních rybářů můžete sami okusit ještě dnes. Rybí speciality patří k vyhlášeným položkám na jídelníčku řady restaurací, v hojné míře se loví v první řadě tuňáci. Um rybářů oceníte i při pohledu na stavbu lodí, která se často odehrává přímo na pláži. Tradiční dovednost svými prostředky podporuje dokonce i EU.

Další pozoruhodností je kaple Capela dos Milagres. Tu nechal postavit kapitán João Gonçalves Zarco. Údajně si toto místo vybral proto, že zde našel kříž. Ten na tomto místě zanechal před svou tragickou smrtí Robert Machim, po němž město dle legendy údajně dostalo svoje jméno. Machim spáchal sebevraždu poté, co zemřela jeho láska Anna, s níž se shodou nešťastných náhod dostal právě na Madeiru.

 

  Tip na hotel: Perola de Machico Cena na noc pro dva - 1 020 Kč
  Tip na hotel: Dom Pedro Madeira Cena na noc pro dva - 1 850 Kč
  Tip na hotel: Residencial Prisma Cena na noc pro dva - 1 010 Kč

 

 

 

            Mohlo by vás zajímat:  Letiště Madeira (FNC)

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.