Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Střípky z města Naarden

Spojení tohoto města s českým elementem je nabíledni. Každému při vyslovení jména města okamžitě naskočí jméno J. A. Komenský. Znalosti z obecné školy jsou hluboko v nás. A i když jsme v 90. letech říkávali, že nám to spolu s Husem s těmi nabodeníčky pěkně zavařil, dnes už je to vlastně jedno, jen málokdy už na tento problém narazíte, snad ještě při snaze použít typ písma, který tyto znaky nepodporuje nebo na některých webových stránkách, kde si s jejich definicí autoři příliš hlavu nelámali.
Vážím si Naardeňanů, že tak pečují o památku našeho rodáka, a trochu jsem se styděla za naši politickou reprezentaci, byla jsem tam v době, kdy se našinci rozhodovali, zda vůbec budou přispívat na provoz muzea v bývalém kostelíku, ve kterém je Komenský pohřben.
Samotné město, spíš městečko, mi vnějším vzhledem velmi silně připomínalo Terezín, stejné mohutné hradby, jen osud není tak smutný, jako u Terezína… A posezení na zahrádce v kavárničce u náměstí je tam velmi příjemné.

 

Město Naarden

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.12.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.