Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Santiago de Compostela

Významné poutní město nesoucí název Santiago de Compostela je umístěno v severozápadní části Španělska. Popularitu získalo hlavně díky nálezu ostatků jednoho z apoštolů. Jednalo se konkrétně o Jakuba Staršího.

Tomuto mučedníkovi je v Santiagu zasvěcena řada památek. Svou misijní úlohu zde plnil po Kristově smrti a následně byl sťat mečem po návratu do Svaté země.

Legendy praví, že jeho přívrženci Jakubovy ostatky odvezli zpět do Španělska a jiné vyprávění říká, že ho sem přesunuli samotní andělé. Město plné věřících se pomalu a jistě začalo časem naplňovat církevními stavbami.

 

 

Katedrála sv. Jakuba, která dominuje náměstí Praza do Obradoiro, ve svém nitru uchovává ostatky právě tohoto Kristova učedníka. Byla zapsána do seznamu památek UNESCO a každoročně ji navštěvuje spousta věřících i ateistů.

Z vnější strany uchvátí oko diváka výrazná barokní dekorativnost, přestože stavba byla nejprve vystavěna ve slohu románském a prošla i přestavbou gotickou. Každá z těchto epoch vdechla katedrále nový život, přidala ji osobitý nový prvek a nyní se zde tyčí velkolepá budova spojující minulost v jeden celek. Před průčelím bychom mohli strávit desítky minut prohlížením sochařských námětů.

Interiér nebyl opomenut a již při prvním kroku dovnitř jsme zaskočeni světlem, které proudí do této stavby.  V kontrastu s mohutnými sloupy jsou zde umístěny kaple a třešničkou na dortu je socha sv. Jakuba na oltáři. Doslova pastva pro oči těch, kteří touží po církevním zážitku.

 


   
Nejbližší letiště: Santiago de Compostela (SCQ)
   

   
Letenky z Prahy do Santiago de Compostela s přestupem (přímá linka není k dispozici)
   

 

Valnou část města zdobí různé druhy kaplí, kostelů, klášterů a dalších sakrálních staveb.

Ulice jsou zde úzké, kamenné a zatáhnou vás svým vzhledem do dávných dob. Mimo historické stavby jsou k dispozici muzea s moderním, středověkým novověkým a dalším uměním.

Nečekaným překvapením je noční život ve městě. Historii po setmění zahalí velké množství barů a zábav, které jsou po dni stráveném navštěvováním památek příjemným zpestřením.

 

           Mapa - openstreetmap.org

 

Přehled ubytování v této lokalitě

Pension Estrada

 Cena na noc pro dva -    936 Kč

Pension Santa Rita

Cena na noc pro dva - 1 020 Kč

Casa Felisa

Cena na noc pro dva - 1 170 Kč

Pension San Roque

Cena na noc pro dva - 1 220 Kč

 

Tato destinace je vhodnější pro ty, kteří jsou rádi na své dovolené aktivní. Písčité pláže s výrazným sluncem na tomto místě nenajdete, ale můžete načerpat atmosféru  významných církevních staveb.

Autor: Tereza Hotovcová

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 27.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.