Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce Tuzlou

Cestujete - li do Bosny a Hercegoviny, rozhodně doporučuji zamířit do Tuzly. Zdejší jezera vás ohromí svou krásou, hřbitovy, u kterých můžete zavzpomínat na hrůzy, dějící se za občanské války, či náboženství setkávající se na jednom místě. Toto by se dalo nazvat krátkou definicí onoho kouzelného města.

 

 

Chcete vidět mešity? Tady jich rozhodně najdete více než jen pár, stejně jako katolických či pravoslavných kostelů. Nenajdete zde příliš památek, protože si je válka vzala s sebou, ale i tak se zde dají najít místa, která přímo dýchají svou atmosférou.

 

 

 
Mohlo by vás zajímat: Letiště Tuzla (TZL)
     
Mapa města Tuzla - openstreetmap.org  

 

Jedním z nich je například pomník připomínající atentát uskutečněný proti civilistům, který se nachází na náměstí. No přiznejme si, už jen při těchto slovech jistě většině z vás přeběhl mráz po zádech, a tak není sporu, že to bude velmi emotivní zážitek. Připomíná totiž smrt 72 nevinných lidí, na které byl proveden útok granátem.

 

     
                                    Předpověď počasí - Tuzla  
     

 

Chcete – li naopak od přemýšlení uniknout, doporučujeme se podívat ke slanému jezeru, které je jediné v Evropě. Při něm můžete mimo jiné najít solný trh nebo-li solné muzeum, portrétní galerii, jihobosenské muzeum, ve kterém jsou vystavěny nejrůznější památky a každoročně se zde koná i knižní festival pojmenovaný po balkánském spisovateli.

Se solí je konec konců spojeno celé město, jelikož jeho název by se dal přeložit také jako Solný důl.

 

 

Historici dokázali, že právě Tuzla je osídlena již více než 6 000 let, díky čemuž je jedním z nejstarších hrazených sídel (později měst) v Evropě. Na kolonizaci se podíleli Římané, později byla pod nadvládou Osmanské Říše. 42 let byla součástí Rakouska – Uherska a stal se z ní největší distributor soli v říši.

Bohužel za bosenské války, kdy Tuzlu obléhaly srbští vojáci, bylo město značně poničeno. Město má ale i přesto co ukázat a jeho návštěva stojí za to, tak neváhejte a vyrazte za historií a solí!

Autor: Viktorie Balounová


Mohlo by vás zajímat:

Tuzla z Německa za 540 Kč

Letecky Tuzla z Bratislavy a zpět za 924 Kč

Z Bratislavy povede nová linka do Tuzly

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.