Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Rijeka a Opatija, malé perly Chorvatska

RijekaNepříliš velké chorvatské město Rijeka zřejmě nepatří k vyloženě proslulým prázdninovým destinacím, což je škoda, protože nabízí vše, co si český turista může na dovolené u moře přát.

Voda tu bývá na jednom metru teplá, na dalším studená. Oblázkové pláže jsou vybavené sprchami, a dokonce tu narazíte i na psí pláž, kam chodívají páníčkové dovádět ve vlnách se svými čtyřnohými přáteli. Pokud se ale na moře radši jen díváte a upřednostňujete jiný typ plavání, můžete využít i rozsáhlý plavecký stadion.

 

Ubytování

Stejně jako na jiných prázdninových místech v  Chorvatsku platí i zde, že cenově výhodnější ubytování se nachází dále od centra. Můžete se ubytovat v některém z apartmánů, kde si budete sami vařit a rozhodovat o vlastním čase, což je pro mnohé ideální. S majiteli bývá snadná domluva i pro ty, kteří zrovna nejsou zběhlí v chorvatštině či angličtině. Chorvaté jsou milí, vstřícní a ochotní ke svým hostům. Není však radno ponechávat na dvoře u apartmánu odložené oblečení (mokré plavky, osušky apod.), protože sem bývá často volný přístup z ulice i sousedních domů.

 

 

Atmosféra města

Historické centrum Rijeky nabízí zábavu i oddych po náročném dni. Hlavní ulice láká na spoustu dobrých restaurací, pizzerií, cukráren s výtečnou zmrzlinou a obchodů s rozmanitými suvenýry. Patříte-li k těm zvídavějším turistům, kteří baží hlavně po památkách a kulturním vyžití, doporučujeme vaší pozornosti pevnost Trsat, jež se tyčí nad městem. Je to malý, ale vlastně překvapivě prostorný a působivý hrad s restaurací a osvěžujícími míchanými nápoji. Kdo se nerad šplhá do kopců a chtěl by spíše zůstat přímo ve městě, může navštívit některé z muzeí nebo se jít podívat na národní divadlo, katedrálu svatého Víta, kostel Panny Marie či na místní tržnici. Tam nakoupíte všechno možné, od lahodného ovoce přes zeleninu, ryby a koření, ba i oblečení!

 

 

Okolí

Neradi trčíte dlouho na jednom místě? Jen co by kamenem dohodil, se od Rijeky nachází městečko Opatija se sochou dívky s rackem, která je zde vyhledávanou turistickou atrakcí. Opatija nabízí podobně jako Rijeka řadu atraktivních obchůdků a kaváren, ale navíc také květinový park lákající k romantické procházce. Na promenádě kolem moře můžete zakoupit některý z oblíbených kurzů pro turisty nebo různé výlety lodí či ponorkou.

Vzdálenější než Opatija je od Rijeky ostrov Krk, kde ovšem také můžete prožít nádherný prosluněný den plný zábavy. Krk má krásné historické jádro a krom jiného zde lze navštívit malebné akvárium.

 

Přemýšlíte, kam letos v létě vyrazíte na dovolenou? Proč nezkusit něco nového? Dejte šanci například Rijece a nebudete litovat!

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.