Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Costa Dorada - Salou

Foto, en.wikipedia.orgPřímořské letovisko Salou je jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací ve Španělsku. Město s cca 26,5 tisíci obyvateli se nachází v provincii Tarragona v oblasti Costa Dorada. Z hlediska turistického ruchu rozhodně má co nabídnout. Pojďme se podívat na několik tipů pro vaši případnou dovolenou.


 

 

UBYTOVÁNÍ

 Vzhledem k tomu, že se jedná o skutečně velmi navštěvovanou oblast, co se týče cestovního ruchu, je zde mnoho možností ubytování od bungalovů a hostelů přes apartmány až po skutečně luxusní hotely. Z vlastní zkušenosti mohu zmínit hotely Best San Diego a Jaime I.Oba jsou cenově dostupné a zároveň dostatečně útulné. Hotel Best San Diego je navíc situován blízko pláže Capellans (Z hotelu Jaime I. trvá cesta k moři poněkud déle).

 

 

Na druhou stranu, přestože Best San Diego je obecně hodnocen lépe, Jaime I. podle mých dojmů disponuje rozmanitějšími možnostmi volnočasových aktivit. Nalezneme zde např. hřiště na minigolf, squash, dva dětské bazény různé hloubky, bazén s umělými vodopády, vířivku, večerní animátorský program pro děti nebo salon krásy. Oba hotely nabízejí polopenzi nebo plnou penzi za přijatelnou cenu a oba dva hotely hodnotím pozitivně.

 

Foto, en.wikipedia.org


Salou

    Romantická pláž Capellans patří už řadu let mezi oblíbená místa turistů 

 

CO JE ZDE K VIDĚNÍ

Španělsko patří mezi země, které ožívají příchodem pozdních hodin. Po skončení siesty se ulice Salou rozezní temperamentní španělskou hudbou, usměvaví obchodníci otevřou krámky se suvenýry a restaurace začnou lákat kolemjdoucí směsí rozmanitých chutí a vůní.

Poměrně častá jsou tu živá představení a show. Pokud budete mít štěstí, budete si moci např. vychutnat živé vystoupení tanečnic flamenca, které je pro Španělsko typické. Pokud se půjdete „jen tak projít“ a cílem vaší večerní procházky nebude festival ani diskotéka, nezapomeňte se podívat k osvětlené fontáně Font Illuminosa, která je symbolem letoviska a nabízí přes 200 světelných kombinací za doprovodu hudby.

 Pro denní procházky doporučuji pevnost ze 16. století Torre Vella (stará věž) nebo místní maják – pozor, ten však po západu slunce zavírá!

 

Foto, en.wikipedia.org

     Fontána Font Illuminosa


Kdo má čas a chuť, nechť si udělá výlet do nedalekého města Tarragona. Tamější historické jádro, honosná katedrála a amfiteátr rovněž stojí za vidění. Po návratu do Salou si můžete dát pizzu a sklenku dobrého vína v jedné z místních restaurací.

Marie Samková

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 10.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.