Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Tchaj-pej

Foto, en.wikipedia.orgTchaj-pej se řadí mezi nejdražší města Asie a po jeho návštěvě musím uznat, že i mezi nejčistší a nejbezpečnější. Pokud nejste nároční výletníci, jeden den na návštěvu tchajwanské metropole vám bohatě postačí.

 

Jakmile na letišti projdete imigrační kontrolou, doporučuji si uschovat těžká zavazadla do úschovny, protože nepřeji nikomu, aby se nosil s těžkým batohem v takovém dusnu, jaké na Tchajwanu panuje. Poté můžete nasednout do autobusu a nechat se dovézt až na hlavní nádraží přímo do víru města.

 

 

Veškeré památky v centru jsou dostupné pěšky, takže pokud se bojíte písma stylu rozsypaný čaj na dopravních prostředcích, nemusíte nic řešit a všude se dopravit po svých. Ale anglickou mapu si nezapomeňte! Chvíli asi potrvá než se člověk zorientuje, ale potom najdete systém a zaručuji, že se neztratíte.

 

Foto, en.wikipedia.org

    Lung-shan temple

 

První místo, které jsem navštívila byl chrám. Lonhshan temple. Ticho a odpočinek tam ale nečekejte. Duchovní buddhistické místo praská ve švech a nikde jinde ve městě jsem tolik lidí po hromadě nepotkala. Trvalo mně zhruba půl hodiny dojít z hlavního nádraží k chrámu. Poté následovaly botanické zahrady, kde jsem si oddechla od lidí a smogu v altánku u potůčku. Načerpala jsem energii na další pamětihodnosti tohoto rušného města.

 Chiang Kai-Shek Memorial Hall, National Concert Hall a National Theater najdete na jednom náměstí. Fotogeničnost místa a výhled ze schodů Chiangovy památeční síně se vám zajisté bude líbit. Peace park bych zvolila jako další zastávku pro nabrání energie před zalidněnými uličkami u hlavního nádraží.

V těchto uličkách si dejte něco dobrého k jídlu. Místní restaurace a fast foody se shodují v jednom. Vše je dobré, levné a rychle připravené! Akorát vegetariáni si pochutnají maximálně tak na zeleninových knedlících.

 

Foto, en.wikipedia.org

   Mrakodrap Tchaj-pej 101

Jestli se nebojíte výšek, zajděte se podívat na šestý nejvyšší mrakodrap světa Tchaj-pej 101. Měří celých 449 m a má 101 poschodí. Vždy se vyplatí vidět každé město z nějaké vyhlídky. Tak neváhejte a zakončete tak prohlídku Čínské republiky.

 

 


 

 

Mohlo by vás zajímat: Letenky z Prahy do Číny

čína

 Přehled letů do čínských měst (z Prahy) ve vyhledávači Kiwi.com

 

 

 

#googleads[1]##

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.