Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Velikonoční ostrov

Foto, en.wikipedia.orgLeží v jižní části Tichého oceánu, ve východní Polynésii. Na nejodlehlejším obývaném ostrově světa panuje subtropické podnebí s ne příliš zřetelně rozlišenými ročními obdobími, teplota se v průměru pohybuje okolo jednadvaceti stupňů. Dnes náleží pod správu Chille, mluví se tu tedy španělsky. Hlavní město Hana Roa, také přístav, je zároveň vůbec největší.

Za svůj název Velikonoční vděčí holandskému admirálovi Jacobu Roggeveenovi. Ten ho objevil v osmnáctém století přesně v tomto období.

 

Mapa ostrova, zdroj openstreetmap.org , Google mapa

 

S rozlohou 163 km² nepatří k velkým územím. Tedy vzdor tomu, že původní polynéské jméno Rapa Nui znamená Velká země. A s necelými šesti tisíci obyvateli vlastně ani k nikterak lidnatým, přesto je poměrně populární, a to hlavně mezi milovníky záhad.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

 

Najdete tady totiž roztroušeny tajemné kamenné sochy, jež mají podobu obličejů. Říká se jim moai a dodnes se neví podrobnosti o národu, který je vytvořil, nezjistili jsme, k jakému účelu měly sloužit a vlastně ani to, jakým způsobem se dostaly na místo svého určení. I když se o ně zajímalo mnoho lidí, hodně se jim věnoval třeba i český archeolog Ing. Pavel Pavel.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Sochy na Velikonočním ostrově

 

Kde tento ostrov leží? - Mapa

 

 

   
  Čtěte také:
 

10 největších ostrovů světa

   


Vložil/a: Daniel Česák 13.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.