Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vydejte se za zábavou do Orlanda

cs.wikipedia.orgDo floridského Orlanda zavítá až 10 milionů turistů ročně, což řadí město k nejnavštěvovanějším oblastem na světě.

Díky tomu je tu spousta velkých zábavních parků, které doplňují desítky tisíc lůžek v hotelech a motelech, tisíce restaurací, nespočet golfových hřišť a mnoho dalších atrakcí pro děti i dospělé.

Navíc na některá místa se můžete dostat i zadarmo.

 

 
Web: Universal Orlando Resort
 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 


  Mohlo by vás zajímat: Bližší informace o Letišti Orlando (MCO) najdete zde

MCO

   Trasa letu z Prahy s přestupem, rezervace letenek na Kiwi.com

Orlando

 Tarif s jedním přestupem

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Angela Brett

Jurassic Park Ride, Universal Studios Orlando

 

 

 

Zábavní park Walt Disney World

Nejpopulárnější rodinná atrakce na Floridě se drží na první příčce už mnoho let. Kouzelné království (Magic Kingdom), Zvířecí království (Animal Kingdom), tematický zábavní park (Epoct Theme Park) zaměřující se na Disneyho pohádky i „výlety“ do budoucnosti a studia MGM patří k vrcholům tohoto parku. Rodiny se tu zabaví na několik dní i nocí. Další atrakce jako Downtown Disney se starají o zábavu hlavně pro dospělé, se spoustou obchodů, restaurací, divadel a hudebních sálů. Navíc pro vstup do Disneyho obchodů nepotřebujete vstupenku a na ulicích okolo vystupuje zdarma spousta hudebníků, kouzelníků a herců.

 

Mořský svět

Davy rodin láká Mořský svět (SeaWorld Orlando) díky obrovským akváriím, show s delfíny a velrybami, dotykovými bazény a rozsáhlým seznamem jízd. Můžete se tu zblízka potkat s delfíny a ostatními obyvateli moře. Orlandský Mořský svět je jedním z největších mořských parků na světě.

 

Zátoka Discovery

Hned vedle Mořského světa je Zátoka Discovery (Discovery Cove), kde můžete objevovat tajemství mořského života na vlastní kůži. Mezi oblíbené patří plavání s delfíny a potápění okolo útesů. Na souši si odpočinete v lehátkách obklopeni tropickým prostředím. Jednodenní vstupenku seženete s all inclusive službami, ale kvůli velké oblíbenosti je potřeba si ji zarezervovat hodně dopředu.

 

Universal Studios

Kromě návštěvy filmových studií Universal Studios je pro návštěvníky připravená spousta dalších atrakcí a zábavy. Tuto kombinaci zábavního parku a fungujícího studia navrhl Steven Spielberg, aby si návštěvníci užili interaktivní zážitek při poznávání zákulisí natáčení filmů, a tak se tu zabaví dospělí i děti. Najdete tu 2 zábavní parky: Universal Studios Florida, které se zaměřuje hlavně na filmová studia, a Universal's Islands of Adventure, kde jsou pro návštěvníky připravené tématické oblasti s jízdami a poutavými výhledy. Mnoho lidí tu stráví o dost víc času, než předpokládali. Kromě toho tu je také velký zábavní komplex, sdružující občerstvení, nakupování, kina a další denní i noční zábavu.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Steve the coaster fan

 

Bazilika „Národní svatyně Marie, královny vesmíru“

Tento chrám (Basilica of the National Shrine of Mary, Queen of the Universe) postavili v roce 1980 jako velký kostel, který má kapacitu až 2000 lidí. Zdobí jej impozantní vitráže a 240 cm mramorová socha Marie. Součástí je také muzeum s náboženskými sochami, obrazy a relikviemi sv. Desideria.

 

Galerie se vstupem zdarma

V centru města sdružuje CityArts Factory 7 samostatných a rozmanitých galerií, kde je vystaveno místní i mezinárodní umění. Od úterý do soboty v čase 11 – 18 hodin jsou galerie zpřístupněné zadarmo. Za 5 minut se pěšky dostanete do Grand Bohemian Gallery, patřící pod luxusní Grand Bohemian Hotel, kde je vstup také zdarma. Vystavují zde všechny ukázky současného místního uměleckého skla a bižuterie i evropské malby z 19. a 20. století.

Autor: Kristýna Hašková

 

Tipy na ubytování přes booking.com

Orlando

Orlando

 

 

*Last minute dovolená v USA - přehled

Jak dlouho trvá let do Orlanda

Přehled států v USA

Letiště v USA

 

 

 

 




Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.