Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Zaleťte si do Dominikánské republiky. Karibský ráj vám neudělá průvan v kapse

Dominikánská republikaPokud vás láká vyjet na dovolenou k moři někam, kde jste ještě nebyli, zkuste například Karibské moře - tedy lépe řečeno Dominikánskou republiku, která se v něm rozkládá.

 

 

 

 

Dominikánská republika

 

Perla Karibiku
 
Přesně takto se Dominikánské republice přezdívá. Nejspíše to bude pro všechny její krásy, které zde objevíte. Těmi jsou například nejdelší a nejkrásnější pláže Karibiku, lemované palmovými háji, nalézá se zde kontrast suché stepní oblasti a nejúrodnějších zelených údolí, nebo můžete navštívit národní park, největší jezero, nejhlubší plošinu, či uskutečnit dobrodružný výšlap na nejvyšší horu. Skloubení romantiky, relaxu, výletů a adrenalinu tak nabízí právě tento stát, ležící na ostrově Hispaniola, objeven Kryštofem Kolumbem, roku 1492.

Letenky z Bruselu do Punta Cana a Santo Domingo
Do těchto dvou lokalit můžeze zavítat na palubě letounů aerolinky TuiFly, zpáteční letenky vyjdou na cca 6 780 Kč, rezervujte přes web tohoto dopravce.
Last minute - Punta Cana
Last minute - Santo Domingo

 
 
Hlavní město Santo Domingo
 
Každé hlavní město, ať už jde o jakýkoliv stát, je doménou státu a nabízí mnohé k zkusení. Krasou hlavního města Dominikánské republiky je hlavně a především duch historie, který zde sálá ze starobylých uliček, směřujících do zachovalého jádra města, či z původního opevnění města, které vzniklo roku 1496. K navštívení je zde ale i mnoho dalších zajímavých míst, jako jsou ,,Los Tres Ojos" - botanická zahrada tvořena z 15 metrové krápníkové jeskyně, původní dům Kryštofa Kolumba, identická napodobenina Bílého domu, či Muzeum jantaru.
 

Jak na pláž?
 
Historie a toulky uličkami města, či městeček jsou sice krásné, ale ruku na srdce - člověk nejede do tropického ráje kvůli historii, nýbrž kvůli nádherným dlouhým písčitým plážím, zlatavému a rozpálenému písku a čirému moři. Proto se s vámi chci z blízka podívat na krásné tropické pláže a co nabízí jejich návštěva.
 
Dominikánská republika
 
Juan Dolio
Pokud by jste rádi zůstali poblíž hlavního města Santo Domingo, určitě bych vám doporučila lokalitu Juan Dolio. Komplex se nachází necelých 50 km od hlavního města a místním návštěvníkům poskytuje krásná korálová pobřeží, lemovaná palmovými álejemi, s jemným pískem. Nedaleko tohoto komplexu se také nachází přírodní rezervace Haistises a ostrov Saona, který je ideálním místem pro vášnivé potápěče.
 
Dominikánská republika
 
Bayahibe
Pokud preferujete klidnější lokalitu pro vaši dovolenou a netoužíte po blízkosti hlavního města, zkuste destinaci Bayahibe. V tomto středisku naleznete pláže s bílým pískem, které omílá průzračné azurové moře. Avšak stále jsou v blízkosti nedotčené ostrůvky Saona a Catalina, s korálovými útesy a podmořským světem plným tropických ryb. Na těchto ostrůvkách zažijete pocit opravdového ráje, kterého se prozatím nijak nedotkla neviditelná ruka civilizace a nezasáhla do jejich krás.
 
Punta Cana
Punta Cana je komplex, nebo středisko s mnoha luxusními hotely, poskytujícími turistům veškerý servis, vybavení a zábavu. Zde můžete prožívat vše od vodních sportů, přes různé animátorské programy hotelů, jako je například absolvování výletů do okolí apod., až po skvělou večerní zábavu v místních, nejenom, plážových barech. Jsou zde i různá nákupní centra a další vymoženosti turistických destinacích. Avšak stále, kupodivu, se jedná o poklidnou a nerušenou dovolenou s možností si skvěle odpočinout od reality všedních dní.
 
Dominikánská republika

 

Bávaro
Nedaleko Punta Cana se totiž rozlehlá krásná, dlouhá a rozmanitá pláž Bávaro. Patří tak do nejluxusnějších a nejoblíbenějších lokalit, pro dovolenou na Dominikánské republice, jelikož tato pláž stále patří pod komplex pláži Punta Cana. Karibské pláže, stejně jako tato pláž, patří mezi ty krásné dlouhé pláže, které známe z obrázků, s bílým jemným pískem, který hřeje do noh a lemují je palmy se zavěšenými houpacími sítěmi, sloužícími k našemu odpočinku a ke schlazení se ve stínu palem.
 

 Dominikánská republika

Veškeré fotografie dodala Markéta Obořilová, Břeclav 
 
Na Dominikánské republice je samozřejmě mnoho dalších krásných a zajímavých míst, ze kterých je možné vybírat, ale věřte, že všechny stojí za to! A tak, ať už vaše volba bude jakákoliv, nebo se rozhodnete měnit místa pobytu, určitě nebudete ani jednou litovat své volby. Dejte si za mě nějaký ten koktejlík s ledem a s ozdobným paraplíčkem a užijte si svůj pobyt plnými doušky!
 
Lucie Holásková 
 

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let do Dominikánské republiky?

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.