Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Zima     

Monte Bondone (1 184 m. n. m. - 2 090 m. n. m.)

Vzhledem k ne moc příznivé sněhové nadílce v posledních letech v naší republice jsme se rozhodli podívat se někam dál, kde třeba sníh mají. Naše cesta vedla do italského lyžařského střediska Monte Bondone, vzdáleného 725 km od Prahy.   

 

 

Ubytováni jsme byli ve dvouhvězdičkovém hotelu Augustus s polopenzí, který zdaleka nebyl od sjezdovky pouhých 150 m jak jsme si původně dle informací z internetu mysleli.

Jídlo také nepatřilo mezi nejlepší pochoutky, které může italská kuchyně nabídnout.

S pokojem jsme však byli spokojeni. Chybělo už jen slibované internetové připojení. Ale ubytování bylo nakonec to nejmenší, co nás zajímalo, přijeli jsme si hlavně zalyžovat.

Vzhledem k celkem vysoké nadmořské výšce jsme ale očekávali daleko víc přírodního sněhu. Toho bylo slabých 20 cm a zbylých 40 nahrazoval sníh technický. Teploty se pohybovaly kolem 10°C, takže dole byl těžký a mokrý sníh. Svítilo sluníčko, ke konci našeho pobytu bylo sluníčko celou dobu schované a bohužel se přes mlhu nedalo lyžovat, protože byla příliš hustá.

 

 

Nabídka sjezdovek je zde dostačující. Od modrých po červené. Černou v tomto středisku čekat nemůžete, ale i celkem náročný lyžař si zde vybere. Většina těžších sjezdovek je totiž prázdná, všichni jezdí pouze po modré.

Největším lákadlem zde byla sjezdovka označená jako D, která vás vydatně protáhla, neboť se rozléhá po délce 3,5 km.

Středisko bych označila jako rodinné. Nejdelší dobu dovolené bych zde volila max. 4 dny, protože poté byste mohli začít pociťovat stereotyp.

 

 

Sjezdovek zde není až tolik, aby se zde dalo vydržet celý týden jako v jiných střediscích. Jako velkou výhodu bych označila personál v restauracích apod., který často rozumí česky a celkem prázdné náročnější sjezdovky, kde se nemusíte nikomu vyhýbat a můžete si v klidu zalyžovat.

Autor: Novotná Erika

 

 

logo

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Itálie - sněhové zpravodajství

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.