Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Skiarealy Rakousko     

Špatné počasí v Kitzbühelu

ZimaI na lyžařskou dovolenou se nemusí zrovna vždy vzpomínat na tu nejlepší pod sluncem. Zvlášť když vychytáte takové počasí, jako my jsme vychytali před pár lety v Kitzbühelu, středisku v Tyrolsku, kde se jezdí Světový pohár na Hahnenkammu.

Sice si na množství sněhu nemůžeme stěžovat, bylo ho tolik, že jsme mohli jet od naší chaty přes pole na lyžích a zpět. Ale nebýt dvou dnů, kdy nebylo vidět skoro na krok, pamatovali bychom si z něj určitě víc.

 

 

   
                           Předpověď počasí v této lokalitě
   

 

První den byl parádní. Slunce svítilo, takže jsme viděli, kam jedeme. Kochali jsme se krásnou přírodou a vzpomínali, že jedeme ve stopách slavných sjezdařů a sjezdařek a že v našich stopách pojedou i další vítězové Světového poháru. Na příliš mnoho ploten jsme nenarazili, tlustá vrstva sněhu vše překryla. Za návštěvu také stojí muzeum hned při výstupu z kabinky. Zhlédnete spoustu lyžařského vybavení a možná i krátký dokument.

 

 

Večer jsme se jako vždy vydali do města. Osvětlený Kitzbühel nám přirostl k srdci. Uličky nám připadaly spletité, ale nakonec jsme se jen našemu pocitu zasmáli. Chodili jsme tam každý večer. Co jinak dělat po lyžování? Kromě hraní karet a dalších společenských her, které s sebou vozíme, procházka a sauna je nejlepší na ozdravení bolavých nohou.

 

 

Druhý den se začalo zatahovat. Přilétly mraky a viditelnost nebyla zrovna nejideálnější. To jsme ale nevěděli, co nás čeká další den. Připraveni na svah jsme čekali v chatce, až vítr rozfouká mlhu a my můžeme vyrazit. Vyrazili jsme se ale pouze podívat, jaké šlepry jezdí. Celá informační tabule byla červená. Nic nejezdilo, nebylo vidět. Jeden den lyžování byl v tahu. Ještě že máme s sebou plavky, řekli jsme si a šli alespoň využít místní bazén. Nikde nikdo, padala spousta sněhu.

 

 

Sice si úplně přesně nevzpomínám, jestli už další den nebo až náš odjezdový jsme lyžovali. Viditelnost byla daleko lepší než ten den předtím, ale moc jsme toho neviděli. Sem tam nám zamávalo přes mraky sluníčko a přálo šťastnou cestu domů.

Lucie P.

 


Ubytování v této oblasti

 

Kitzbühel Zentrum

Cena na noc pro dva - 1 320 Kč
 

Q! Hotel Maria Theresia

Cena na noc pro dva - 2 620 Kč

 

 

logo

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.