Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Zima     

Za lyžovačkou do Francie: slunný ledovec Sarenne ve Francii

Toto lyžařské středisko se nachází v srdci pohoří Grandes Rousses ve výšce 1860 m.n.m. Většina sjezdovek směřuje na jih, a proto je tahle oblast také přezdívána ,, sluneční ostrov Alp“. Ledovec Sarrenne nabízí 250 km dlouhých sjezdovek, avšak vždy záleží na počasí, a proto mohou být z důvodu nepříznivého počasí některé lanovky uzavřeny, zejména ty ve vyšších nadmořských výškách, z důvodu velkého větru, či nízké viditelnosti.

Pokud se rozhodnete, že se vydáte na nejvyšší vrchol Pic Blanc, který měří 3 330 m.n.m., čeká vás 16 km dlouhá sjezdovka, pak v chladnějším počasí nepodceňujte odkrytý obličej, mráz a vítr, je zde v horším počasí velice nepříjemný a štiplavý. Z vrcholu Pic Blanc je nádherný výhled na ostatní vrcholky. Pokud si ho chcete užit naplno, pak vyrazte v dopoledních hodinách, protože v poté se obzory mlhaví, navíc kvalita sjezdovek je v dopoledních hodinách lepší.

Z vrcholu se vydáme korytem 16 km dlouhé Sarrenne, kde se střídají černé a červené sjezdovky. Ke konci se sjezdovka zužuje a výrazně převládá v polorovinatý terén, a proto až pojedete třeba po druhé a budete mít větší přehled o sjezdovce, pak se nebudete bát spodní část kopce víc rozjet a tím i zamezit tolik bruslení v rovinaté části.

Další bonbonkem je sjezdovka Le Tunnel, která se řadí k nejobtížnějším v Evropě. Již z názvu vyplývá, že projedete 200 m dlouhým tunelem a na konci vás čeká pro někoho milé, pro někoho nemilé překvapení. Za tunelem na vás totiž vykoukne černá sjezdovka napříč neupravenými boulemi, a proto by se sem měli vydat jen ti zdatnější jedinci.

 

Le Tunnel

Cesta do Alpe d'Huez trvá 16 - 18 hodin.

Autor: Vendula

 

logo

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 28.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.