Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Zpoždění vlaků

VlakZpoždění vlaku patří bezesporu k nepříjemným cestovním komplikacím. Máte-li po ruce internet, můžete se obratem informovat o tom, o kolik se vámi vybraný spoj opozdí. Důležité je ale vědět, kam se pro zjištění údajů přesně obrátit.

 

 

 

Zpoždění zjistíte pomocí počítače i mobilu

První možností je zavítat přímo na web Českých drah. Pak potřebujete pouze vědět název nebo číslo vámi vybraného spoje. Pokud je neznáte, najít je můžete v jízdním řádu. Tento údaj posléze zadáte do formuláře na stránkách spolu s kontrolním kódem a odešlete. Pak se vám zobrazí podrobnosti o něm, tedy čas odjezdu vašeho vlaku a stejně tak i zmínka o eventuálním zpoždění.

Poloha vlaku - ČD

Případně si totéž můžete nechat zobrazit i v grafické podobě, to znamená v mapě. Jinou možností, jak zjistit, zda váš vlak přijede tak, jak má, je hledání v online aplikaci.

 

Vlaky

 

Na zpoždění se můžete podívat i prostřednictvím svého mobilního telefonu, případně tabletu. Portál iDNES.cz nabízí aplikaci pro systémy Android a iOS, která v jízdním řádu zobrazuje také tuto informaci. Podobně vám tentýž informační servis poskytne též mobilní aplikace známého portálu IDOS.

 

Máme i mapy, ale stále máme co dohánět

České dráhy ve spolupráci s Institutem teoretické informatiky, který patří pod matematicko-fyzikální fakultu UK, také spustily webové stránky s interaktivní mapou zobrazující aktuální polohy jednotlivých spojů, kde jsou právě zanesena i jejich zpoždění. Hojně využívanou alternativou je i tabulkový přehled na stejném webu.

Podobná mapa funguje také, byť zatím ve zkušebním provozu, na webových stránkách Správy železniční dopravní cesty. Zde je možné si filtrovat zahraniční i české dopravce.

 

Pokud vás zajímá zpoždění vlaků RegioJet, samozřejmě si můžete vše potřebné vyhledat přímo na oficiálních webových stránkách samotného dopravce.

 

             Zpoždění vlaků Regiojet


Co učit se tak v komplexnosti poskytovaných sdělení ještě máme od našich sousedů na Slovensku, kde mají poměrně kvalitně vyřešené globální sledování zpoždění vlaků na příslušných webových stránkách.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.