Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

10 míst, které musíte navštívit v Madridu

Španělsko je tradičně oblíbenou evropskou destinací, zvláště po cestovatele, kteří namísto opalování na pláži upřednostňují procházky, poznávání kultury a dobré jídlo.

Madrid jakožto hlavní město nabízí po této stránce mnohé. Pojďme se podívat na to nejzajímavější, co ve španělské metropoli můžete najít.

 

 

 

 

 

1. Museo Thyssen – Bornemisza
Začněme klidněji – uměním. Pro šíři své umělecké nabídky je původně soukromá sbírka Musea Thyssen – Bornemisza nejoblíbenější zdejší galerií. V jeho rekvizitáři naleznete například Tiziana, Van Gogha, Monet, Renoira nebo Picassa.

 

2. Plaza Mayor (Hlavní náměstí)
Nejkrásnější náměstí Madridu oživené dechberoucí architekturou. Náměstí bylo dějištěm mnoha významných událostí (např. svatořečení sv. Isidora Rolníka – patrona Madridu).

Do roku 1878 se zde odehrávaly býčí zápasy, královské oslavy, ale také proces v době inkvizice následované popravami. Středu náměstí vévodí socha Filipa III, který nechal náměstí postavit.

 

3. Palacio Real (Královský palác)
Královský palác byl vybudován Filipem V. jako vize největšího paláce v Evropě. Vznikla tak budova zahrnující 2800 komnat. Tím se sice jeho vize nenaplnila, navzdory tomu Královský palác dosáhl věhlasu. Nádherně zdobené sály s neobvyklými výstavami stojí za shlédnutí díky svému mírně šokujícímu kontrastu extravagance a aristokratické elegance.

 

4. Centro de Arte Reina Sofía (Muzeum královny Sofie)
Toto muzeum se věnuje převážně španělskému umění dvacátého století a naleznete zde zejména velkou sbírku děl snad nejvýznamnějších malířů Španělska: Pabla Picassa a Salvadora Dalího. Nejznámějším exponátem muzea je Picassův obraz Guernica.

 

5. Hammam al-Andalus
Po procházce mezi památkami je nutné si řádně odpočinout. A proč ne v arabských lázních? Jedná se o repliku tradičních prostor umístěných ve sklepení a soulad unikátního prostředí s uklidňující masáží je jistě nezapomenutelným zážitkem.

 

6. Lhardy
Vyhládlo vám? Jistě musíte navštívit podnik s názvem Lhardy. Říká se, že jeho zakladatel Emilio Huguenin Lhardy skrze něj přinesl do Madridu francouzské vysoké stolování. Zahrnuje jak lahůdkářství se službou „take away“, tak i luxusní španělskou kuchyní se znatelným vlivem Francie ve vyšších patrech. Lhardy je podnikem hojně opěvovaným v průvodcích a stal se v Madridu legendou.

 

7. Salamanca
A po dobrém jídle zpět do ulic. Salamanka je nejvyhlášenější čtvrtí španělské metropole. V jejích útrobách naleznete nejluxusnější butiky a podniky, v nichž korzují členové španělské smetánky. Tamní prodejny s módou, jako je například Manolo Blahnik, působí jako galerie umění, kde je každý pár bot jedinečným kouskem. V Salamance najdete Národní knihovnu, Národní achreologické muzeum, Museo al Aire Libre (muzeum pod širým nebem) a řadu luxusních lázní.

 

8. Plaza de Toros & Museo Taurino
Tradice toreadorství je dnes považována za lehce kontroverzní, ve Španělsku však stále láká. Od května do října můžete vidět býčí zápasy přímo zde, na Plaza de Toros Monumental de Las Ventas. Las Ventas je jednou z největších arén pro býčí zápasy na světě připomínající stavbou Koloseum. Během prohlídky si můžete prohlédnout arénu, v samotném muzeu pak naleznete sbírku kostýmů, fotografie a jiné zajímavosti související s toreadorskou tematikou.

 

9. Ermita de San Antonio de la Florida
Jinak řečeno „Panteón de Goya“. Další „must see“ objekt pro milovníky umění. Zvenčí nenápadná malá sakrální stavba vevnitř skrývá ohromné umění Francisca Goyi. Stropní malba znázorňuje sv. Antonína probouzející mrtvého k životu. V roce 1919 byl exhumován Goyův hrob a jeho ostatky jsou uloženy právě zde, poblíž oltáře.

 

10. Parque del Buen Retiro
Výpravu zakončíme relativně klidnou návštěvou, avšak neméně působivou. Park Buen Retiro je největším španělským parkem; v podstatě více připomíná královskou zahradu. Byl vystaven v 17. století pro setkávání členů aristokratických kruhů, zhruba o dvě stě let později se otevřel veřejnosti.

Najdete zde například sochu ďábla nebo Palacio de Cristal – ohromnou skleněnou stavbu původně sloužící jako zimní zahrada. V srdci parku se skrývá umělé jezero, které lze proplout v pronajaté loďce. V parku bývá o volných dnech poměrně rušno, jelikož přímo láká k romantickým procházkám a pikniku v trávě, jenž bude jistě sladkou tečkou za kulturní výpravou do Madridu.

 

Autor: K. Krisikowá


Přehled hotelů v této oblasti

 

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Městská doprava v Madridu

Mapa metra v Madridu

Hlavní vlakové nádraží v Madridu

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.