Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Pět turistických krás přístupných jen lodí

jachtaMáte loď, a plánujete dovolenou? Přiblížíme vám krásných pět míst, kde jste ještě určitě nebyli. Cestujte s námi.

 

 

Londýn(Anglie) cesta za sklenicí piva

Old Forge hospoda v Knoydart je na malém poloostrově na západním pobřeží Skotska a je přístupná pouze lodí - nebo 20-mil dlouhý výlet přes impozantní skotské vysočiny. V Británii je spousty tzv.vzdálených děr, ale i přes  špatný přístup je tato hospoda považována za jednu z nejlepších hospod v zemi.

 

Navagio beach,Řecko

Perfektní zlaté písky a křišťálová modrá vody, bílé útesy, Navagio je skrytý ráj. Také známý jako Ztroskotání Britany Bay a Pašerácká Cove. Navagioje jedinečná tím že má na své pláži rozkládající se loď. V roce 1980 zde ztroskotala nákladní loď plná nelegálních cigaret a vína.

 

Pak Ou jeskyně,Laos

Zubatý otvor ve vápencovém útesu v Pak Ou, nedaleko Luang Prabang na severu centrálního Laosu, odhalí velkolepé představení ručně vyřezávaných buddhistických  postav.


Existuje více než 4000 soch lemujících skalnaté schodiště, spočívající na zákoutích ve stěnách jeskyní a stojící na kamenných policích. Pak Ou jeskyně je osvětlena jen několika svíčkami a pochodněmi  zvídavých návštěvníků. Přístup je pouze z odborných průvodcem.


Forbes,plovoucí restaurace - San Francisco

Plovoucí ostrov v San Franciscu - s krásným bílým pískem, palmamy a skutečným majákem -  vodní restaurace má svůj vlastní ponton. Jídelní salon je ze celý ze dřeva. Vybavení je starožitné, mosazné lampy a jiné skvostné předměty. V podpalubí jsou krásné kajuty s velkými okny, které nabízejí nádhernou podívanou do podvodního světa.

 


Maidenská věž, Istanbul

Historický maják, původně postavený v roce 408 př.n.l Atheňany, ční na malém ostrůvku v úžině Bospor pobřeží Üsküdar v Istanbulu v Turecku. Legenda říká, že byzantská princezna byla kdysi vězněna na věži svým otcem, císařem Constantinem I, poté, co jasnovidci předpovídali princezně brzkou smrt od hadího uštknutí. Smutné je, že had se k princezně dostal v košíku hroznů a princezna zahynula, přesně tak jak bylo předpovězeno. Maják se používal po celá staletí.


Kostel Nanebevzetí Pany Marie - Slovinsko

Slovinsko nemá mnoho ostrovů - ve skutečnosti pouze jeden  - Bled Island, který se nachází v severo-západním Slovinsku v blízkosti rakouských hranic, leží u smaragdového jezera obklopeného Alpy. Návštěvníci se mohou dostat na ostrov, na tradičních dřevěných člunech známými jako "Pletna" - Na jezero je povoleno jen se čluny bez motoru.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.06.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!