Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Pět turistických krás přístupných jen lodí

jachtaMáte loď, a plánujete dovolenou? Přiblížíme vám krásných pět míst, kde jste ještě určitě nebyli. Cestujte s námi.

 

 

Londýn(Anglie) cesta za sklenicí piva

Old Forge hospoda v Knoydart je na malém poloostrově na západním pobřeží Skotska a je přístupná pouze lodí - nebo 20-mil dlouhý výlet přes impozantní skotské vysočiny. V Británii je spousty tzv.vzdálených děr, ale i přes  špatný přístup je tato hospoda považována za jednu z nejlepších hospod v zemi.

 

Navagio beach,Řecko

Perfektní zlaté písky a křišťálová modrá vody, bílé útesy, Navagio je skrytý ráj. Také známý jako Ztroskotání Britany Bay a Pašerácká Cove. Navagioje jedinečná tím že má na své pláži rozkládající se loď. V roce 1980 zde ztroskotala nákladní loď plná nelegálních cigaret a vína.

 

Pak Ou jeskyně,Laos

Zubatý otvor ve vápencovém útesu v Pak Ou, nedaleko Luang Prabang na severu centrálního Laosu, odhalí velkolepé představení ručně vyřezávaných buddhistických  postav.


Existuje více než 4000 soch lemujících skalnaté schodiště, spočívající na zákoutích ve stěnách jeskyní a stojící na kamenných policích. Pak Ou jeskyně je osvětlena jen několika svíčkami a pochodněmi  zvídavých návštěvníků. Přístup je pouze z odborných průvodcem.


Forbes,plovoucí restaurace - San Francisco

Plovoucí ostrov v San Franciscu - s krásným bílým pískem, palmamy a skutečným majákem -  vodní restaurace má svůj vlastní ponton. Jídelní salon je ze celý ze dřeva. Vybavení je starožitné, mosazné lampy a jiné skvostné předměty. V podpalubí jsou krásné kajuty s velkými okny, které nabízejí nádhernou podívanou do podvodního světa.

 


Maidenská věž, Istanbul

Historický maják, původně postavený v roce 408 př.n.l Atheňany, ční na malém ostrůvku v úžině Bospor pobřeží Üsküdar v Istanbulu v Turecku. Legenda říká, že byzantská princezna byla kdysi vězněna na věži svým otcem, císařem Constantinem I, poté, co jasnovidci předpovídali princezně brzkou smrt od hadího uštknutí. Smutné je, že had se k princezně dostal v košíku hroznů a princezna zahynula, přesně tak jak bylo předpovězeno. Maják se používal po celá staletí.


Kostel Nanebevzetí Pany Marie - Slovinsko

Slovinsko nemá mnoho ostrovů - ve skutečnosti pouze jeden  - Bled Island, který se nachází v severo-západním Slovinsku v blízkosti rakouských hranic, leží u smaragdového jezera obklopeného Alpy. Návštěvníci se mohou dostat na ostrov, na tradičních dřevěných člunech známými jako "Pletna" - Na jezero je povoleno jen se čluny bez motoru.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.06.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.