Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Rýnské vodopády

RheinfallSilné hučení vody, strach, ale zároveň velké nadšení a hlavně naprosté okouzlení. Tak bych popsala pocity z návštěvy Rýnských vodopádů, největších vodopádů v Evropě. Vodopády se nachází v severní části Švýcarska nedaleko Neuhaussenu.

Řeka Rýn zde padá z výšky 23 metrů po celé své šířce, která je zde kolem 150 metrů. Průtok se v létě pohybuje kolem 600 m3/s. Už jenom pohled z dálky je úchvatná podívaná a co teprve zblízka? Můžete nasednout do malé loďky, která vás zaveze až pod samotné vodopády, kde voda doslova vře a vzduch kolem vás je plný vodní tříště a kde přes hukot vody neuslyšíte, co vám povídá osoba sedící vedle vás. Lodička zakotví u malinkého skalnatého výběžku uprostřed vodopádů. Zde můžete po schodech vyšplhat nahoru a ocitnete se nad vodopády. Výhled je zde opravdu překrásný.

Bezprostředně u vodopádů se nachází zámek Schloss Laufen, ze kterého se můžete dostat na vyhlídku, která je na skále z boku vodopádů.

 

Příjezd k vodopádu

 

 

  Ubytování kousek od vodopádů:
 

Blaues Haus, cena na noc pro dva - 1 344 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

             Poloha vodopádů, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Zdroj videa: YouTube CC - Droneshots, Rýnské vodopády

 

 

     
             Čtěte také: 10 největších jezer Švýcarska  
     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.06.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.