Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Aerolinky z EU se chystají nabídnout vysokorychlostní internet

Aerolinky v Evropě začnou v první polovině tohoto roku vybavovat svoje letouny zařízením pro vysokorychlostní připojení k internetu.

Rychlé internetové spojení umožní první integrovaná evropská síť nazývaná European Aviation Network (EAN), kterou zprovoznily společnosti Deutsche Telekom, Inmarsat a Nokia.

Jako první se tuto službu chystá začlenit do nabídky skupina International Airlines Group, která již začala s instalací zařízení pro EAN ve svých letadlech. Uskupení tvoří mimo jiné letecké společnosti British Airways, Aer Lingus, Vueling, Iberia.

 

 

"Síť EAN je inovačním evropským projektem. Cestujícím v letadle bude během letu poskytovat nepřerušované vysokorychlostní připojení o rychlostech, které můžou překročit i 75 Mbit/s na jeden letoun, jelikož aerolinky nebudou kapacitu sítě muset sdílet s žádným klientem mimo oblast leteckých linek," oznámil ředitel rozvoje nového businessu Milan Hába z T-Mobile Czech Republic.

 

 

Síť EAN kombinuje satelitní síť v pásmu S a pozemní LTE. Pozemní síť EAN se skládá z cca 300 vysílačů instalovaných ve všech 28 členských zemích EU a dále v mimočlenském Švýcarsku a Norsku.

 

 

T-Mobile Česká republika již zprovoznila 4 vysílače potřebné k zajištění signálu nad územím ČR a okolí. Služba byla testována během několika letů, při nichž se ověřovala funkčnost satelitní a pozemní LTE sítě. Zkušební lety potvrdily, že síť v praxi splňuje projektované parametry.

 

Zdroj: ČTK


 

Čtěte také:

Eurowings nabízí internetové připojení na mnoha ...

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.02.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!