Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Air Malta - informace o dopravci

Air Malta je národním dopravcem Malty. Společnost byla založena v roce 1973 v Luqa, kde také dodnes má svoje sídlo. Nedaleko odtud se nachází též stejnojmenné letiště. Uzlové letiště má na Malta International Aiport.

 

 

 

Dnes svoje lety organizuje do témeř čtyřech desítek destinací, a to především do Evropy, na střední východ a do jižní Afriky. Flotila čítá sedm letounů.

 

 

Počátky Air Malta

Raná historie společnosti sahá do poválečného období. Tehdy na Maltě existovalo několik drobných soukromých dopravců. V roce 1947 vzniká spojením dvou z nich Air Malta Ltd, právě zárodek budoucí Air Malta. Ta po dohodě s British European Airways využívá stejně tak jejich nemovitosti, vybavení i personální obsazení.

Webové stránky aerolinky: www.airmalta.com

Svoji činnost Air Malta zahajuje se dvěma letouny. Zatím v pronájmu má dva modely Boeing 720, které později kupuje. Flotila se brzy rozšiřuje o další trojici letounů tohoto typu. V 80. letech pak zažívá dopravce další rozvoj a letadel přibývá. Prvními destinacemi, do kterých vypravuje svoje linky, se stávají Řím, Tripolis, Londýn, Manchester, Frankfurt a Paříž, k nimž přibývají záhy další, v poslední době jsou to především spoje do Tuniska.

Dalším významným milníkem v dějinách je otevření mezinárodního letiště na Maltě. Od tohoto okamžiku se začínají aerolinky věnovat mimo dopravy osobní rovněž nákladní letecké dopravě.

 

Air Malta Airbus A320-200

 

Od nedávné historie po současnost

Mezi lety 2002 a 2007 se dočkal vozový park výrazné modernizace, dosavadní stroje nahradily Airbus A319 a A320. Současně i mimo hlavní sezónu svá letadla za účelem maximalizace zisku v hojném počtu pronajímá jiným přepravcům. V září 2007 tak například dochází k dohodě mezi zástupci Air Malta a Etihad Airways.

V roce 2012 došlo k další významné změně, kterou se stal rebranding. Značka se od tohoto momentu začíná prezentovat pouze slovem Malta, přestože původní název společnosti Air Malta zůstává oficiálně nezměněn. Poprvé se nová firemní kultura představila na Malta International Airshow v témže roce.

 

Zpáteční letenky z Prahy na Maltu zakoupíte u této letecké společnosti již za 97 euro / 2 610 Kč

 

 

Mohlo by vás zajímat:

AirMalta: Praha - Malta za 3 150 Kč

AirMalta: Praha – Malta a zpět za 2 190 Kč

Kolik "žerou" dopravní letadla?

Jakou rychlostí létají latadla

V jaké výšce létají letadla?

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.