Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Aktivní dovolená na jihu Čech

Foto, en.wikipedia.orgPo dlouhých namáhavých dnech v zaměstnání přichází čas zasloužené dovolené. Většina z nás tráví svůj pracovní život více méně pasivním způsobem. Minimálně osm hodin prosedíme v kanceláři za pracovním stolem. Jediným pohybem je pár kroků k tiskárně nebo v poledne na oběd. Na kompenzaci tohoto nezdravého způsobu života a na aktivní pohyb zbývají jen večery všedních dní a víkendy. Přitom pro lidi pracující duševně je tělesná aktivita velice důležitá. Zajišťuje určitou životní rovnováhu, prospívá zdraví a napomáhá odbourávat nahromaděný stres. Lidé, kteří tráví svůj volný čas aktivně, bývají méně náchylní k nemocem i k civilizačním chorobám, jsou spokojenější v rodině a vykazují i vyšší výkonnost v zaměstnání. Dovolenou většinou tráví rodina pohromadě a mnohdy bývá obtížné skloubit zájmy a záliby všech členů. Někdo spíše uvítá výlet do přírody, jiný rád navštíví památky nebo sedne na kolo a zapomene na veškeré starosti.

Do jižních Čech za poznáním i zábavou

Foto, en.wikipedia.orgZa jeden z nejkrásnějších koutů naší vlasti jsou beze sporu plným právem považovány jižní Čechy. Krásná příroda a čistý vzduch lákají na vycházky kolem četných rybníků nebo na projížďky na kole. I milovníci trochu náročnějšího sportu, jakým jsou tenis nebo golf, si nedaleko jihočeské metropole přijdou na své. Přímo pod hradem Hluboká si mohou na golfovém hřišti v krásném prostředí s romantickým výhledem zahrát svoji oblíbenou hru. Ani ostatní členové rodiny nepřijdou zkrátka, neboť v hotelové nabídce se nachází i tenisové kurty a venkovní bazén. Pro aktivní prožití dovolené hovoří i okolní prostředí. Jednoznačným lákadlem jsou zámek i se zámeckými zahradami a nedaleká zoologická zahrada. Vyznavači adrenalinové zábavy si přijdou na své v blízkém lanovém centru a děti jistě uvítají rovinatou cyklostezku podél Vltavy, která je navečer plná lidí na kolečkovým bruslích a na kolech. Kvalitní ubytování nabízí přímo v obci Hluboká hotely, kde jsou zvyklí na turisty z celého světa.

 

Foto, en.wikipedia.org Foto, en.wikipedia.org
   

Dovolená pro všechny

Na volné dny naší dovolené toužebně čekáme celý rok a další měsíce se k nim vracíme ve svých vzpomínkách. Můžeme být sami se sebou spokojeni, povede-li se nám naplánovat vše tak, aby byli všichni spokojeni a strávili své volno podle svých představ. Není nic krásnějšího, než prohlížet rozesmáté fotky z příjemně prožitého léta.

Vložil/a: Daniel Česák 01.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!