Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Aktivní dovolená na jihu Čech

Foto, en.wikipedia.orgPo dlouhých namáhavých dnech v zaměstnání přichází čas zasloužené dovolené. Většina z nás tráví svůj pracovní život více méně pasivním způsobem. Minimálně osm hodin prosedíme v kanceláři za pracovním stolem. Jediným pohybem je pár kroků k tiskárně nebo v poledne na oběd. Na kompenzaci tohoto nezdravého způsobu života a na aktivní pohyb zbývají jen večery všedních dní a víkendy. Přitom pro lidi pracující duševně je tělesná aktivita velice důležitá. Zajišťuje určitou životní rovnováhu, prospívá zdraví a napomáhá odbourávat nahromaděný stres. Lidé, kteří tráví svůj volný čas aktivně, bývají méně náchylní k nemocem i k civilizačním chorobám, jsou spokojenější v rodině a vykazují i vyšší výkonnost v zaměstnání. Dovolenou většinou tráví rodina pohromadě a mnohdy bývá obtížné skloubit zájmy a záliby všech členů. Někdo spíše uvítá výlet do přírody, jiný rád navštíví památky nebo sedne na kolo a zapomene na veškeré starosti.

Do jižních Čech za poznáním i zábavou

Foto, en.wikipedia.orgZa jeden z nejkrásnějších koutů naší vlasti jsou beze sporu plným právem považovány jižní Čechy. Krásná příroda a čistý vzduch lákají na vycházky kolem četných rybníků nebo na projížďky na kole. I milovníci trochu náročnějšího sportu, jakým jsou tenis nebo golf, si nedaleko jihočeské metropole přijdou na své. Přímo pod hradem Hluboká si mohou na golfovém hřišti v krásném prostředí s romantickým výhledem zahrát svoji oblíbenou hru. Ani ostatní členové rodiny nepřijdou zkrátka, neboť v hotelové nabídce se nachází i tenisové kurty a venkovní bazén. Pro aktivní prožití dovolené hovoří i okolní prostředí. Jednoznačným lákadlem jsou zámek i se zámeckými zahradami a nedaleká zoologická zahrada. Vyznavači adrenalinové zábavy si přijdou na své v blízkém lanovém centru a děti jistě uvítají rovinatou cyklostezku podél Vltavy, která je navečer plná lidí na kolečkovým bruslích a na kolech. Kvalitní ubytování nabízí přímo v obci Hluboká hotely, kde jsou zvyklí na turisty z celého světa.

 

Foto, en.wikipedia.org Foto, en.wikipedia.org
   

Dovolená pro všechny

Na volné dny naší dovolené toužebně čekáme celý rok a další měsíce se k nim vracíme ve svých vzpomínkách. Můžeme být sami se sebou spokojeni, povede-li se nám naplánovat vše tak, aby byli všichni spokojeni a strávili své volno podle svých představ. Není nic krásnějšího, než prohlížet rozesmáté fotky z příjemně prožitého léta.

 

 

 

 

 

     
 

Čtěte také: Velká jezera v Jižních Čechách

 
     

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.