Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Amsterdam čekají na konci dubna oslavy

Ilustrační fotoPlánujete výlet do Amsterdamu? Pokud ano, co takhle zkusit navštívit Amsterdam koncem dubna, kdy probíhají oslavy narozenin královny Beatrix a v tomto období je Amsterdam trochu jiný než obvykle? V Holandsku trvají oslavy celý víkend a v ulicích se koná přehlídka nejrůznějších atrakcí.

Královna Beatrix měla sice narozeniny 30. ledna 2011, ale velkolepé oslavy narozenin se každoročně přesouvají na poslední týden v dubnu, tedy od 29. dubna do 1. května 2011. V tomto týdnu slaví své narozeniny právě její matka, bývalá královna Juliana. Po celý víkend si mohou cestující, kteří vyrazí do Amsterdamu, užít slavnostní královský průvod, stánky, atrakce, pouliční divadla nebo živé kapely. Zažijí tak jednu z největších oslav světa na vlastní kůži. Tradicí je, že všichni v ten den mají na sobě něco oranžového, aby tak vzdali hold královské rodině a dali najevo svůj patriotismus. „V Čechách na tentýž víkend připadá svátek práce, a proto se společnost easyJet rozhodla, že českým turistům dopřeje možnost prožít tento víkendu ve víru oslav uprostřed Amsterdamu. Na oslavu narozenin královny Beatrix přijíždí do Nizozemí přes dva milióny lidí ze všech koutů světa, tak proč by si jej nemohli dopřát i Češi? S easyJet si mohou zarezervovat letenky již od 949 korun“ říká Verena Keimer, marketingová manažerka easyJet pro Českou republiku, Polsko, Německo, baltské a skandinávské země.

Oslavy v ulicích Amsterdamu trvají od brzkého rána až do pozdních večerních hodin. Ovšem vrcholem oslav je průvod, v němž jede v otevřeném voze královská rodina a zdraví přihlížející. V den oslav narozenin královny Beatrix je také jediným dnem v roce, kdy může každý prodávat cokoliv, a to kdekoliv bez jakéhokoli povolení. „Pokud se lidé chystají navštívit na jaře Holandsko, měli by tak učinit v den oslav. Právě tento víkend mohou cestující s easyJet okusit to pravé z Holandska. Poznají jeho kulturu, tradice, jídlo čí pivo a víkend si skvěle užijí,“ dodává Verena Keimer.

Levné ubytování v Amsterdamu

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.03.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.