Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Bude se u Wizzairu platit za příruční zavazadlo?

Wizzair novinkyAerolinka Wizzair začala testovat zpoplatnění příručního zavazadla. Již v minulosti o tom uvažoval např. Ryanair. Wizzair ve své tiskové zprávě zpoplatnění příručního zavazadla o rozměrech 55x40x20 cm zdůvodňuje tím, že při nastupování cestujících docházelo kvůli  přílišnému množství příručních zavazadel ke zpoždění. Dle Wizzairu nový poplatek za velká palubní zavazadla má za cíl pobízet cestující k tomu, aby si místo nich vzali na palubu menší zavazadla.

Domníváme se, že rozdělení příručních zavazadel na tzv. menší zdarma a větší za poplatek, spíše povede k dalšímu zdražení cestování letadlem a mnohé tento přístup překvapí. Pokud dojde k nasazení této politiky na všech linkách, uvidíme, zda nebude docházet ke zpoždění proto, že cestující se budou domnívat, že mohou zdarma přepravovat příruční zavazadla o rozměrech 55x40x20. Případné dohady by mohly vést ve finále ke zpoždění letů. Na závěr musíme dodat, že příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm mají prakticky všechny evropské společnosti zdarma.

 

Test na lince Londýn Luton - Katovice & Katovice - Londýn Luton od 1. srpna

Typ palubního zavazadla

Velikost

Max váha

Příklady

Poplatek

Malé palubní zavazadlo

Max 42x32x25cm

10kg.

Kabelka, batoh, taška na notebook, (musí se vejít pod sedadlo)

ZDARMA

Velké palubní zavazadlo

Větší než malé palubní zavazadlo a max 55x40x20cm

10kg.

Kufr na kolečkách

 

€10 (online)

 

Politika palubních zavazadel: 1 malé palubní zavazadlo NEBO 1 velké palubní zavazadlo na osobu. Zboží zakoupené na letišti za bezpečnostní kontrolou bude v kabině také povoleno zdarma!

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.07.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.