Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Demonstrace v Egyptě sráží akcie cestovních kanceláří

Ilustrační fotoJak uvádí server travelweekly.com, vliv aktuálního dění v Egyptě, překročil hranice této země a začal ovlivňovat po ekonomické stránce i jiné země či společnosti. Investoři reagovali na události v Egyptě, a tak došlo ke snížení hodnot akcií u některých velkých cestovních kanceláří. Britský Thomas Cook utrpěl ztrátu 3% - za poslední rok pak 16%, TUI Travel zaznamenal pokles o 2,6%. Společnost IAG, která vznikla spojením British Airways a Iberia, zaznamenala pokles 1,76%. Události v Egyptě na druhou stranu zvedají ceny ropy na světových trzích. IATA už oznámila, že cena leteckého paliva je o zhruba třetinu vyšší, než tomu bylo před rokem.

V Česku cestovní kanceláře ruší své zájezdy do Egypta, zatim ty, které se měly uskutečnit v první polovině února. Přímo v letoviscích pak údajně prozatím panuje klid. Neklidným městem je především hlavní město Káhira.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.01.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!