Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Demonstrace v Egyptě sráží akcie cestovních kanceláří

Ilustrační fotoJak uvádí server travelweekly.com, vliv aktuálního dění v Egyptě, překročil hranice této země a začal ovlivňovat po ekonomické stránce i jiné země či společnosti. Investoři reagovali na události v Egyptě, a tak došlo ke snížení hodnot akcií u některých velkých cestovních kanceláří. Britský Thomas Cook utrpěl ztrátu 3% - za poslední rok pak 16%, TUI Travel zaznamenal pokles o 2,6%. Společnost IAG, která vznikla spojením British Airways a Iberia, zaznamenala pokles 1,76%. Události v Egyptě na druhou stranu zvedají ceny ropy na světových trzích. IATA už oznámila, že cena leteckého paliva je o zhruba třetinu vyšší, než tomu bylo před rokem.

V Česku cestovní kanceláře ruší své zájezdy do Egypta, zatim ty, které se měly uskutečnit v první polovině února. Přímo v letoviscích pak údajně prozatím panuje klid. Neklidným městem je především hlavní město Káhira.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.01.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.