Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Easyjet a Malev jsou nejtiššími aerolinkami v Praze

Ilustrační fotoV kategorii proudová letadla zvítězila letecká společnost easyJet, v kategorii vrtulových letadel obhájil loňský titul maďarský dopravce Malév. ČSA se umístili na čtvrtém místě. Travel Service až na místě devátém.

Soutěž zaměřená na ochranu životního prostředí NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE je již tradičně vyhlašována Letištěm Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6. V roce 2011 bylo podle plánované pravidelné dopravy na letní sezonu hodnoceno 10 leteckých společností v kategorii proudových letadel a 4 letecké společnosti v kategorii vrtulových letadel. V nejintenzivnějším leteckém období, tedy od června do října, se sledoval nejenom naměřený hluk, ale rovněž i efektivní využití sedačkové kapacity letadel.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme uspěli v tomto nezávislém projektu, který posuzuje, jak ekologické jsou letecké společnosti. Věříme, že „Oranžová je nová zelená“. Naše letadla jsou mladá a úsporná – průměrně jsou jen 3,9 let stará a vypouštějí o 27 % méně oxidu uhličitého než na stejné trase letadla stejného typu, od běžných leteckých společností. Opravdu si vážíme tohoto ocenění, které pouze podtrhuje naši dlouhodobou snahu o létání s nejčistšími a nejtiššími letadly,“ uvedla Verena Keimer, marketingová manažerka easyJet pro Českou republiku, Polsko, Německo, baltské a skandinávské země.

 

Celkové pořadí soutěže:


Proudová letadla Vrtulová letadla
Aerolinka Pořadí Aerolinka Pořadí
easyjet 1. Malev 1.
Wizzair 2. Austrian Airlines
2.
British Airways 3. CCA 3.
ČSA 4. ČSA 4.
Swiss Airlines 5.
Air France 6.
Holiday ČSA 7.
Lufthansa 8.
Travel Service 9.
Brussels Airlines

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.12.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.