Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

EasyJet létá už s 200 Airbusy

Ilustrační fotoÚspěch společnosti easyJet byl oceněn při slavnostním ceremoniálu v Toulouse, na kterém byli kromě jiných přítomni i Carolyn McCall, generální ředitelka easyJet a Tom Enders, prezident a generální ředitel společnosti Airbus.

V rámci oslav dvoustého Airbusu odhalil easyJet ve spolupráci se společností Airbus nový letoun A320, který je celý v oranžové barvě (viz přiložená fotografie). Jeho první let s cestujícími z Toulouse do Paříže a pak do Londýna dostal příhodné číslo EZY200.

Naším cílem je stát se nejžádanější evropskou leteckou společností.  Již nyní jsme největší britskou leteckou společností – létá s námi více cestujících než se všemi ostatními společnostmi dohromady. Rádi bychom zabarvili Evropu do oranžova. Vzhled našeho dvoustého Airbusu se snaží tento cíl podpořit,“ řekla Carol Carolyn McCall, generální ředitelka easyJet.

Významný úspěch společnosti easyJet, která se během pouhých osmi let stala jedním z hlavních evropských dopravců a jedním z top zákazníků společnosti Airbus rodiny A320, je jedinečný. Gratulujeme společnosti easyJet a děkujeme jejímu vedení za věrnost a podporu, kterou dali společnosti Airbus. Těšíme se na pokračování této skvělé spolupráce i v budoucnosti,“ řekl Tom Enders, prezident a generální ředitel společnosti Airbus.

easyJet operuje s největší flotilou A319 na světě – momentálně je v provozu 166 strojů. Nedávno byla jeho flotila rozšířena o Airbusy typu A320, čímž se společnost stala největším evropským provozovatelem rodiny A320. Od září 2003, kdy easyJet převzal svůj první Airbus (A319), dodává Airbus společnosti easyJet  průměrně jedno letadlo každých čtrnáct dní po osm let.

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.06.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.