Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

EasyJet: nanotechnologie sníží spotřebu paliva

Ilustrační fotoEasyJet dnes oznámil, že je první obchodní leteckou společností, která vyzkouší revoluční nanotechnologický nátěr na svém letadle. Cílem je snížení odporu a efektivnější využití paliva.

Tento ultra tenký povlak je používán na amerických vojenských letadlech. Jedná se o polymer, který se křížově spojí a naváže na barevný povrch.  Váze letadla přitom přidá odhadem pouhých 114 gramů. Povlak snižuje množství hromaděných nečistot na křídlech letadla, na náběžné hraně a dalších místech a tím snižuje odpor letadla. Výrobce tohoto povlaku odhaduje, že by měl snížit spotřebu paliva letadel společnosti easyJet o 1-2 %. Společnost již nechala ošetřit osm letadel a po dvanáctiměsíční zkušební době srovná jejich spotřebu paliva s ostatními letadly.

Efektivní provozování letadel je základem naší filozofie. Těší mě testování moderní nanotechnologie na povrchu našich letadel. Pokud se nám podaří najít nový způsob snížení spotřeby paliva, budou z toho mít prospěch i naši cestující – budeme jim moci nabídnout nižší ceny a sníženou uhlíkovou stopu,“ uvedla Carolyn McCall, výkonná ředitelka společnosti easyJet.

Flotila EasyJet čítá 194 letadel a je jednou z nejmladších v Evropě s průměrným stářím letadel nižším než čtyři roky. U EasyJet faktor obsazenosti převyšuje 87 %.

Vložil/a: Daniel Česák 14.02.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!