Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

EasyJet: nanotechnologie sníží spotřebu paliva

Ilustrační fotoEasyJet dnes oznámil, že je první obchodní leteckou společností, která vyzkouší revoluční nanotechnologický nátěr na svém letadle. Cílem je snížení odporu a efektivnější využití paliva.

Tento ultra tenký povlak je používán na amerických vojenských letadlech. Jedná se o polymer, který se křížově spojí a naváže na barevný povrch.  Váze letadla přitom přidá odhadem pouhých 114 gramů. Povlak snižuje množství hromaděných nečistot na křídlech letadla, na náběžné hraně a dalších místech a tím snižuje odpor letadla. Výrobce tohoto povlaku odhaduje, že by měl snížit spotřebu paliva letadel společnosti easyJet o 1-2 %. Společnost již nechala ošetřit osm letadel a po dvanáctiměsíční zkušební době srovná jejich spotřebu paliva s ostatními letadly.

Efektivní provozování letadel je základem naší filozofie. Těší mě testování moderní nanotechnologie na povrchu našich letadel. Pokud se nám podaří najít nový způsob snížení spotřeby paliva, budou z toho mít prospěch i naši cestující – budeme jim moci nabídnout nižší ceny a sníženou uhlíkovou stopu,“ uvedla Carolyn McCall, výkonná ředitelka společnosti easyJet.

Flotila EasyJet čítá 194 letadel a je jednou z nejmladších v Evropě s průměrným stářím letadel nižším než čtyři roky. U EasyJet faktor obsazenosti převyšuje 87 %.

Vložil/a: Daniel Česák 14.02.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.