Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

EasyJet testuje radar, který uvidí sopečný prach

Ilustrační foto

Jak uvádí server iHned.cz, nízkonákladový dopravce EasyJet, testuje novou technologii: radar, který bude schopen rozpoznat sopečný prach. Systém AVOID (Airborne Volcanic Object Identifier and Detector - Identifikátor a detektor vzdušných sopečných objektů) vyvinul Fred Prata z norského Institutu pro letecký výzkum. Díky tomuto radaru budou moci piloti anebo řídící středisko letového provozu vidět sopečný prach vzdálený až 100 km před letadlem a to ve výškách, kde letadla běžné létají.

Již dříve jsme informovali, že EasyJet také připravuje společnou žalobu s dalšími leteckými dopravci, ve které budou požadovat kompenzaci nákladů. Při pozdějším vyšetřování se totiž ukázalo, že opatření, která byla v dubnu použita, byla zbytečná, a letadla mohla létat.

Vložil/a: Daniel Česák 05.06.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.