Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

EasyJet zvyšuje poplatek za platbu kartou

Ilustrační fotoPokud se rozhodnete platit platební kartou za nákup letenky u společnosti EasyJet, ode dneška si už připlatíte. Namísto původních 5,5 liber, nyní zaplatíte 8 liber za rezervaci + 4,95 liber nebo 2,5% za transakci kreditní kartou. V korunách to vypadá takto: veškeré rezervace budou zahrnovat poplatek za rezervaci ve výši 270.00 Kč, kromě rezervací prováděných kartou Visa electron a Carte Bleue (pouze UK transakce), které jsou zdarma. Rezervace prováděné kreditní kartou Visa, MasterCard, Diners Club, American Express, UATP/Airplus budou obsahovat dodatečný poplatek 2,5 % z celkové hodnoty transakce, s minimálním poplatkem 155 Kč.

A nyní konkrétně v českých korunách:

Pokud zakoupíte letenku z Prahy do Amsterdamu v termínu 3. listopadu, přílet naplánujete na 6. Listopadu, tak počítejte s cenou bez poplatku za platbu kartou 1 148,- Kč. Při platbě debetní kartou Visa zaplatíte 1 418,- Kč, tedy o 270 Kč více. V případě, že využijete pro platbu kreditní kartu, cena je ještě vyšší – 1 573,- Kč, tedy o dalších 155 korun dražší.

Naštěstí zůstává nulový poplatek při použití karty Visa Electron, takže vás výše uvedený let vyjde na oněch původních 1 148 korun za zpáteční letenku.

Zajímalo by mě, jaký kurz EasyJet používá při přepočtu na koruny, protože 8 liber se nerovná 270 korunám, a min. poplatek za kreditní kartu 4,95 liber se nerovná 155 korunám.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.04.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!