Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

EasyJet zvyšuje poplatek za platbu kartou

Ilustrační fotoPokud se rozhodnete platit platební kartou za nákup letenky u společnosti EasyJet, ode dneška si už připlatíte. Namísto původních 5,5 liber, nyní zaplatíte 8 liber za rezervaci + 4,95 liber nebo 2,5% za transakci kreditní kartou. V korunách to vypadá takto: veškeré rezervace budou zahrnovat poplatek za rezervaci ve výši 270.00 Kč, kromě rezervací prováděných kartou Visa electron a Carte Bleue (pouze UK transakce), které jsou zdarma. Rezervace prováděné kreditní kartou Visa, MasterCard, Diners Club, American Express, UATP/Airplus budou obsahovat dodatečný poplatek 2,5 % z celkové hodnoty transakce, s minimálním poplatkem 155 Kč.

A nyní konkrétně v českých korunách:

Pokud zakoupíte letenku z Prahy do Amsterdamu v termínu 3. listopadu, přílet naplánujete na 6. Listopadu, tak počítejte s cenou bez poplatku za platbu kartou 1 148,- Kč. Při platbě debetní kartou Visa zaplatíte 1 418,- Kč, tedy o 270 Kč více. V případě, že využijete pro platbu kreditní kartu, cena je ještě vyšší – 1 573,- Kč, tedy o dalších 155 korun dražší.

Naštěstí zůstává nulový poplatek při použití karty Visa Electron, takže vás výše uvedený let vyjde na oněch původních 1 148 korun za zpáteční letenku.

Zajímalo by mě, jaký kurz EasyJet používá při přepočtu na koruny, protože 8 liber se nerovná 270 korunám, a min. poplatek za kreditní kartu 4,95 liber se nerovná 155 korunám.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.04.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.