Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

GermanWings nakupuje nová letadla Airbus

germanwingsSpolečnost Germanwings objednala osm nových letadel typu Airbus A319, které mají stejnou konfiguraci jako trysková letadla současné flotily. Stroje budou dodávány postupně v následujících letech. Závazná objednávka letounů se uskutečnila na základě opce z roku 2005 u společnosti Airbus.

„Věříme, že  8 nových letadel podpoří náš ekonomický úspěch. Jsme si jisti, že další kapacity dokážeme obsadit. Nové A319 také posílí letiště na našich základnách a poskytnou i další pracovní místa. Náš obchodní model funguje skvěle a je trhem akceptován. To jsme také prokázali v loňském krizovém roce“, říká Thomas Winkelmann, mluvčí obchodního vedení  společnosti Germanwings, letecké společnosti založené v roce 2002, která v současné době létá z pěti německých letišť Kolín/Bonn, Stuttgart, Berlín – Schönefeld, Dortmund a Hannover do více než 75 evropských destinací včetně Prahy.

Nová letadla rozšíří flotilu Germanswings o 30 procent. Airbusy typu A319 se 150 místy prokázaly v předchozích čtyřech letech efektivitu i při využití u nízkonákladového dopravce. Nákup airbusu A319, jednoho z nejmodernějších letadel, které je v současnosti dostupné na trhu, zdůrazňuje závazek Germanwings poskytovat cestujícím nejvyšší možnou kvalitu za příznivou cenu.

Podle nás jde o poměrně zajímavý krok, protože příští rok zavede Německo tzv. leteckou daň a právě GermanWings by mohl být jednim z těch, kteří pocítí snížení zájmu o letenky z Německa. Samozřejmě, hůře postižena budou spíše letiště než-li letecké společnosti, protože ty své základny mohou přesunout do jiných zemí.

Zdroj: tisková zpráva GermanWings

Vložil/a: Daniel Česák 29.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!