Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

GermanWings nakupuje nová letadla Airbus

germanwingsSpolečnost Germanwings objednala osm nových letadel typu Airbus A319, které mají stejnou konfiguraci jako trysková letadla současné flotily. Stroje budou dodávány postupně v následujících letech. Závazná objednávka letounů se uskutečnila na základě opce z roku 2005 u společnosti Airbus.

„Věříme, že  8 nových letadel podpoří náš ekonomický úspěch. Jsme si jisti, že další kapacity dokážeme obsadit. Nové A319 také posílí letiště na našich základnách a poskytnou i další pracovní místa. Náš obchodní model funguje skvěle a je trhem akceptován. To jsme také prokázali v loňském krizovém roce“, říká Thomas Winkelmann, mluvčí obchodního vedení  společnosti Germanwings, letecké společnosti založené v roce 2002, která v současné době létá z pěti německých letišť Kolín/Bonn, Stuttgart, Berlín – Schönefeld, Dortmund a Hannover do více než 75 evropských destinací včetně Prahy.

Nová letadla rozšíří flotilu Germanswings o 30 procent. Airbusy typu A319 se 150 místy prokázaly v předchozích čtyřech letech efektivitu i při využití u nízkonákladového dopravce. Nákup airbusu A319, jednoho z nejmodernějších letadel, které je v současnosti dostupné na trhu, zdůrazňuje závazek Germanwings poskytovat cestujícím nejvyšší možnou kvalitu za příznivou cenu.

Podle nás jde o poměrně zajímavý krok, protože příští rok zavede Německo tzv. leteckou daň a právě GermanWings by mohl být jednim z těch, kteří pocítí snížení zájmu o letenky z Německa. Samozřejmě, hůře postižena budou spíše letiště než-li letecké společnosti, protože ty své základny mohou přesunout do jiných zemí.

Zdroj: tisková zpráva GermanWings

Vložil/a: Daniel Česák 29.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.