Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

GermanWings nesouhlasí s leteckou daní v Německu

germanwingsVýrazné narušení hospodářské soutěže pro německé aerolinie vidí Germanwings v dnes schválené dani pro leteckou dopravu, která bude platit na německých letištích. Letecká společnost se bojí masového odlivu zákazníků a přesunu aerolinek do sousedních zemí.

Thomas Winkelmann, mluvčí obchodního vedení  společnosti Germanwings řekl ve středu v Kolíně: „Toto rozhodnutí bude mít negativní dopad především na pasažéry. Budeme totiž muset tento poplatek, který vláda schválila, přesunout dál na cestující. Tato daň odlévá ekonomickou sílu z Německa a tlačí ji do sousedních zemí.“ Winkelmann tak vidí leteckou daň jako znevýhodnění umístění firmy. „Odsuzujeme dnes schválený poplatek. Díky němu jsou v ohrožení pracovní místa, omezuje pohyb lidí a zpomaluje rozvoj naší země. Z nové letecké daně budou těžit hlavně letiště v Holandsku, Belgii, Polsku a ve Švýcarsku.“

Spolková vláda se dnes rozhodla, že kontroverzní letecká daň bude platit ihned pro lety, které budou rezervovány v současné době a realizovány od ledna 2011.

Zdroj: tisková zpráva GermanWings

Vložil/a: Daniel Česák 07.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!