Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

GermanWings nesouhlasí s leteckou daní v Německu

germanwingsVýrazné narušení hospodářské soutěže pro německé aerolinie vidí Germanwings v dnes schválené dani pro leteckou dopravu, která bude platit na německých letištích. Letecká společnost se bojí masového odlivu zákazníků a přesunu aerolinek do sousedních zemí.

Thomas Winkelmann, mluvčí obchodního vedení  společnosti Germanwings řekl ve středu v Kolíně: „Toto rozhodnutí bude mít negativní dopad především na pasažéry. Budeme totiž muset tento poplatek, který vláda schválila, přesunout dál na cestující. Tato daň odlévá ekonomickou sílu z Německa a tlačí ji do sousedních zemí.“ Winkelmann tak vidí leteckou daň jako znevýhodnění umístění firmy. „Odsuzujeme dnes schválený poplatek. Díky němu jsou v ohrožení pracovní místa, omezuje pohyb lidí a zpomaluje rozvoj naší země. Z nové letecké daně budou těžit hlavně letiště v Holandsku, Belgii, Polsku a ve Švýcarsku.“

Spolková vláda se dnes rozhodla, že kontroverzní letecká daň bude platit ihned pro lety, které budou rezervovány v současné době a realizovány od ledna 2011.

Zdroj: tisková zpráva GermanWings

Vložil/a: Daniel Česák 07.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.