Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Germanwings se nelíbí dopravní daň v Německu

GermanWingsNěmecký nízkonákladový dopravce GermanWings vydal prohlášený k chystanému zákonu o nové dani pro leteckou dopravu. Daň by měla být dvojí - u kratší trasy by její výše byla 13 €, u trasy delší pak 26 € na osobu. Je pravděpodobné, že větší část by ve finále zaplatili cestující.  „Daň v této výši je neekologická, nesociální a povede ke snížení počtu pracovních míst,“ zaujal minulý čtvrtek jasné stanovisko Thomas Winkelmann, mluvčí obchodního oddělení společnosti Germanwings.

 

 

„Plánovaný zákon je nesmyslný a nespravedlivý, ekologické požadavky zcela schází, odůvodnění zavedení je směšné,“  dodává. Cestující, kteří budou v Německu jen přestupovat, budou od daně také osvobozeni. Každý, kdo poletí z Hamburku do Tel Avivu přes Frankfurt, zaplatí jednorázově 13 eur. Ti, kteří poletí z Kolína  nad Rynem přímo do Tel Avivu, zaplatí 26 eur, což se zdá mluvčímu Germanwings nespravedlivé.

Podobnou daň již zavedla Velká Británie, díky čemuž např. Ryanair omezí počet linek v této zemi.

Zdroj: tisková zpráva GermanWings

Vložil/a: Daniel Česák 21.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.