Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Germanwings se nelíbí dopravní daň v Německu

GermanWingsNěmecký nízkonákladový dopravce GermanWings vydal prohlášený k chystanému zákonu o nové dani pro leteckou dopravu. Daň by měla být dvojí - u kratší trasy by její výše byla 13 €, u trasy delší pak 26 € na osobu. Je pravděpodobné, že větší část by ve finále zaplatili cestující.  „Daň v této výši je neekologická, nesociální a povede ke snížení počtu pracovních míst,“ zaujal minulý čtvrtek jasné stanovisko Thomas Winkelmann, mluvčí obchodního oddělení společnosti Germanwings.

 

 

„Plánovaný zákon je nesmyslný a nespravedlivý, ekologické požadavky zcela schází, odůvodnění zavedení je směšné,“  dodává. Cestující, kteří budou v Německu jen přestupovat, budou od daně také osvobozeni. Každý, kdo poletí z Hamburku do Tel Avivu přes Frankfurt, zaplatí jednorázově 13 eur. Ti, kteří poletí z Kolína  nad Rynem přímo do Tel Avivu, zaplatí 26 eur, což se zdá mluvčímu Germanwings nespravedlivé.

Podobnou daň již zavedla Velká Británie, díky čemuž např. Ryanair omezí počet linek v této zemi.

Zdroj: tisková zpráva GermanWings

Vložil/a: Daniel Česák 21.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!