Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Jak jsou na tom? Ryanair vs. easyjet

Ilustrační fotoJak se dařilo dvěma největším nízkonákladovým dopravcům, Ryanairu a easyjetu, v minulém roce? Ryanair vykázal vzrůst oproti minulému roku o 2%. V celém minulém roce aerolinka přepravila přes 81 miliónů cestujících.

Přesto všechno nebyl Ryanair příliš spokojený s méně rostoucím ziskem, který za první polovinu roku vzrostl pouze o procento. A tak v průběhu podzimních měsíců přistoupil k „obměkčení“ svých dříve striktních pravidel. A tak by již neměl být problém mít v letadle příruční zavazadlo a zvlášť třeba brašnu s notebookem. Samotné objednávání letenek je nyní přehlednější. Ryanair se pro příští rok hodlá zaměřit na byznysmeny a rodiny s dětmi.

Je zajímavé, že poslední dva měsíce v roce, tedy právě od doby zavedení nových vstřícnějších pravidel, zaznamenal Ryanair větší nárůst počtu cestujících než v předchozích měsících. V listopadu to bylo o 6%, v prosinci pak o 4% cestujících. Zřejmě cestující nová pravidla uvítali.

Britský easyjet přepravil za rok o zhruba 20 mil. méně osob, konkrétně 61,3 miliónů pasažérů za rok 2013. To je oproti roku 2012 vzrůst 3,6%. Tedy procentuálně je vzrůst easyjetu vyšší oproti Ryanairu. Lepších výsledků dosahuje easyjet i ve statistice vytížení letadel. Za rok 2013 easyjet vytížil svá letadla na 89,3%, Ryanair naproti tomu na 83%.

Jen pro srovnání, Wizz Air , přepravil za minulý rok oproti svým „gigantickým“ rivalům 13,5 miliónů cestujících. Ač se toto číslo jeví malé, může být maďarský dopravce zřejmě spokojen. Oproti roku 2012 je celkový počet cestujících o 12% vyšší. Vytížení letadel měl Wizz Air na 86%, tedy lépe než irský Ryanair.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.01.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.