Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Jak jsou na tom? Ryanair vs. easyjet

Ilustrační fotoJak se dařilo dvěma největším nízkonákladovým dopravcům, Ryanairu a easyjetu, v minulém roce? Ryanair vykázal vzrůst oproti minulému roku o 2%. V celém minulém roce aerolinka přepravila přes 81 miliónů cestujících.

Přesto všechno nebyl Ryanair příliš spokojený s méně rostoucím ziskem, který za první polovinu roku vzrostl pouze o procento. A tak v průběhu podzimních měsíců přistoupil k „obměkčení“ svých dříve striktních pravidel. A tak by již neměl být problém mít v letadle příruční zavazadlo a zvlášť třeba brašnu s notebookem. Samotné objednávání letenek je nyní přehlednější. Ryanair se pro příští rok hodlá zaměřit na byznysmeny a rodiny s dětmi.

Je zajímavé, že poslední dva měsíce v roce, tedy právě od doby zavedení nových vstřícnějších pravidel, zaznamenal Ryanair větší nárůst počtu cestujících než v předchozích měsících. V listopadu to bylo o 6%, v prosinci pak o 4% cestujících. Zřejmě cestující nová pravidla uvítali.

Britský easyjet přepravil za rok o zhruba 20 mil. méně osob, konkrétně 61,3 miliónů pasažérů za rok 2013. To je oproti roku 2012 vzrůst 3,6%. Tedy procentuálně je vzrůst easyjetu vyšší oproti Ryanairu. Lepších výsledků dosahuje easyjet i ve statistice vytížení letadel. Za rok 2013 easyjet vytížil svá letadla na 89,3%, Ryanair naproti tomu na 83%.

Jen pro srovnání, Wizz Air , přepravil za minulý rok oproti svým „gigantickým“ rivalům 13,5 miliónů cestujících. Ač se toto číslo jeví malé, může být maďarský dopravce zřejmě spokojen. Oproti roku 2012 je celkový počet cestujících o 12% vyšší. Vytížení letadel měl Wizz Air na 86%, tedy lépe než irský Ryanair.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.01.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!