Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Jak se na cestách vyhnout omezení tmou? Využijte noční vidění!

V dnešní době již naštěstí nejsme při turistice limitováni železnou oponou, jistá omezení na cestách nicméně znamená nepřítomnost denního světla. Ani to však už nemusí být zase takový problém.

Noční vidění aneb světelné podmínky už nehrají roli

V dřívějších dobách byli lidé omezeni padajícím soumrakem a následnou tmou. To už ovšem delší čas neplatí. Osvětlení je takřka všudypřítomné, minimálně v obydlených oblastech, a navíc si lze pořídit celou řadu přístrojů pro noční vidění. Jejich využití samozřejmě není primárně spojeno s turistikou, neboť vzniklo pro armádní účely a aktuálně se používá i v oblastech myslivosti, airsoftu, hobby-army i u bezpečnostních agentur, ale proč jeho přednosti nevyužít i na cestách?

Doporučujeme: pokud Vás tato zařízení zajímají a budou se Vám hodit, podívejte se na druhy nočního vidění v internetovém obchodě Infoto.cz anebo čtěte dále.

Varianty nočního vidění, které si lze pořídit

Aktuálně je zřejmě nejoblíbenější variantou digitální noční vidění, které, jak název napovídá, pracuje na principu digitálního zesílení obrazu. Není to ovšem zdaleka jediná možnost. Tak například si lze zakoupit rovněž tradičnější termovize, jež zaznamenávají teplo, respektive infračervené záření objektu, které je pro lidské oko neviditelné.

Nemůžeme opomenout ani monokuláry pro noční vidění, jež slouží k pozorování jedním okem. Naopak binokuláry pro noční vidění jsou určeny k pozorování oběma očima. To je na jednu stranu určitě přirozenější a komfortnější, na stranu druhou jsou binokuláry z pochopitelných důvodů dražší. Záleží tedy i na tom, kolik chcete za podobný přístroj utratit.

Doporučujeme: prohlédněte si přehled binokulárů pro noční vidění a vydejte se na cesty bez omezení tmou.

Vložil/a: Daniel Česák 21.10.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.