Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Kam vyrazit v roce 2015? Navštivte Řecko!

Čas letí. Vánoce máme úspěšně za sebou, a i když se to nezdá, co nevidět bude „klepat na dveře“ léto. Zabývat se letošní dovolenou již nyní není od věci. Co takhle v roce 2015 navštívit Řecko?

Dovolená v Řecku: okouzlí vás příroda i památky

Řecko je zemí, ve které lze obdivovat nejen překrásnou přírodu, ale také mnoho starobylých památek. Ostrov Kréta, jenž dnes k Řecku patří, je např. domovem nejstarší evropské (tzv. Mínójské) civilizace. O něco mladší je potom civilizace Mykénská, jejíž domovinou už je samotná řecká pevnina. Ať už tedy čekáte od dovolené krásnou přírodu či kulturní památky, zde naleznete všeho do sytosti.  

Tip: prohlédněte si poznávací zájezdy Řecko a rozšiřte své znalosti o dějinách Evropy.

 

 

Jaké můžete očekávat počasí?

Další výhodou dovolené v Řecku jsou tamní podmínky. V letních měsících dosahují teploty průměrně 35 °C ve stínu, nicméně ani „mimo sezónu“ zde příliš často nenarazíte na nepříznivé počasí. Průměrná roční teplota se totiž pohybuje okolo 25 °C. Ale rovněž milovníci vyšších nadmořských výšek nepřijdou zkrátka, neboť se zároveň jedná o jednu z nejhornatějších zemí Starého kontinentu.

Tip: jestliže nedáte dopustit na slunečné počasí, navštivte Rhodos neboli ostrov slunce, které zde vládne přes 300 dní v roce!

Ideální dovolená pro gurmány

V Řecku si přijdou na své nejen milovníci odpočinku, přírody a historie. Některá místa jako ostrov Mykonos jsou totiž známa svým bujarým nočním životem, v jehož rámci lze ochutnat některé z místních vyhlášených vín. A co si dát k jídlu? Vaše chuťové kanálky mohou potěšit rozličné polévky, saláty s čerstvých surovin, rybí speciality, ovčí a kozí maso či oblíbené sýry.  

Tip: pokud už budete v Řecku, nezapomeňte ochutnat pravý gyros, jednu z místních specialit.  

Vyrazte do Řecka s celou rodinou!

Vzhledem k výše zmíněnému zřejmě nepřekvapí, že je Řecko ideální destinací pro cestování s dětmi, neboť i ty zde získají řadu nezapomenutelných zážitků. A jak je to s bydlením? Ubytování v Řecku si je možné zajistit v luxusních hotelích v centrech měst, ale pokud máte rádi klidnější prostředí, jistě nepohrdnete nějakým pěkným rustikálním hotýlkem na pobřeží.

Tip na závěr: chcete-li ušetřit, sledujte nabídky First Minute či Last Minute Řecko cestovní kanceláře Greece-tours.cz.

 

Řecko

Řecko

Přehled letenek z Prahy do Řecka ve vyhledávači Kiwi.com

Ubytování si můžete vyhledat zde

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.01.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.