Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Kam vyrazit v roce 2015? Navštivte Řecko!

Čas letí. Vánoce máme úspěšně za sebou, a i když se to nezdá, co nevidět bude „klepat na dveře“ léto. Zabývat se letošní dovolenou již nyní není od věci. Co takhle v roce 2015 navštívit Řecko?

Dovolená v Řecku: okouzlí vás příroda i památky

Řecko je zemí, ve které lze obdivovat nejen překrásnou přírodu, ale také mnoho starobylých památek. Ostrov Kréta, jenž dnes k Řecku patří, je např. domovem nejstarší evropské (tzv. Mínójské) civilizace. O něco mladší je potom civilizace Mykénská, jejíž domovinou už je samotná řecká pevnina. Ať už tedy čekáte od dovolené krásnou přírodu či kulturní památky, zde naleznete všeho do sytosti.  

Tip: prohlédněte si poznávací zájezdy Řecko a rozšiřte své znalosti o dějinách Evropy.

 

 

Jaké můžete očekávat počasí?

Další výhodou dovolené v Řecku jsou tamní podmínky. V letních měsících dosahují teploty průměrně 35 °C ve stínu, nicméně ani „mimo sezónu“ zde příliš často nenarazíte na nepříznivé počasí. Průměrná roční teplota se totiž pohybuje okolo 25 °C. Ale rovněž milovníci vyšších nadmořských výšek nepřijdou zkrátka, neboť se zároveň jedná o jednu z nejhornatějších zemí Starého kontinentu.

Tip: jestliže nedáte dopustit na slunečné počasí, navštivte Rhodos neboli ostrov slunce, které zde vládne přes 300 dní v roce!

Ideální dovolená pro gurmány

V Řecku si přijdou na své nejen milovníci odpočinku, přírody a historie. Některá místa jako ostrov Mykonos jsou totiž známa svým bujarým nočním životem, v jehož rámci lze ochutnat některé z místních vyhlášených vín. A co si dát k jídlu? Vaše chuťové kanálky mohou potěšit rozličné polévky, saláty s čerstvých surovin, rybí speciality, ovčí a kozí maso či oblíbené sýry.  

Tip: pokud už budete v Řecku, nezapomeňte ochutnat pravý gyros, jednu z místních specialit.  

Vyrazte do Řecka s celou rodinou!

Vzhledem k výše zmíněnému zřejmě nepřekvapí, že je Řecko ideální destinací pro cestování s dětmi, neboť i ty zde získají řadu nezapomenutelných zážitků. A jak je to s bydlením? Ubytování v Řecku si je možné zajistit v luxusních hotelích v centrech měst, ale pokud máte rádi klidnější prostředí, jistě nepohrdnete nějakým pěkným rustikálním hotýlkem na pobřeží.

Tip na závěr: chcete-li ušetřit, sledujte nabídky First Minute či Last Minute Řecko cestovní kanceláře Greece-tours.cz.

 

Řecko

Řecko

Přehled letenek z Prahy do Řecka ve vyhledávači Kiwi.com

Ubytování si můžete vyhledat zde

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.01.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!