Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Luxair bude od března 2016 spojovat Prahu a Lucemburk

Luxair, en.wikipedia.orgLuxair, lucemburský dopravce, zahájil prodej letenek na nově vzniklé přímé lince mezi Prahou a Lucemburkem. Malý letoun Bombardier Dash (na obrázku vlevo) s kapacitou 76 míst bude od 27. března 2016 létat mezi hlavními městy 4x týdně. Vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. Cena zpáteční letenky bude začínat na 149 eurech. Přímá linka spojující Prahu a Lucemburk dosud neexistuje, zatím lze létat do Lucemburska pouze s mezipřistáním.

Letenky objednávejte na webových stránkách dopravce.

Lucemburk, hlavní město Lucemburského velkovévodství a současně sídlo významných evropských institucí, je pro nás historicky významné město. Pod katedrálou Notre Dame se nalézá krypta s ostatky českého krále Jana Lucemburského. Ve městě mají dokonce náměstí s pomníčkem Jana Palacha. Ačkoliv je Lucembursko i Lucemburk malý svou rozlohou a počtem obyvatel, jsou to stát i město kulturně bohaté a určitě stojí za návštěvu.

Vložil/a: Martina Zemanová 16.10.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.