Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Luxair bude od března 2016 spojovat Prahu a Lucemburk

Luxair, en.wikipedia.orgLuxair, lucemburský dopravce, zahájil prodej letenek na nově vzniklé přímé lince mezi Prahou a Lucemburkem. Malý letoun Bombardier Dash (na obrázku vlevo) s kapacitou 76 míst bude od 27. března 2016 létat mezi hlavními městy 4x týdně. Vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. Cena zpáteční letenky bude začínat na 149 eurech. Přímá linka spojující Prahu a Lucemburk dosud neexistuje, zatím lze létat do Lucemburska pouze s mezipřistáním.

Letenky objednávejte na webových stránkách dopravce.

Lucemburk, hlavní město Lucemburského velkovévodství a současně sídlo významných evropských institucí, je pro nás historicky významné město. Pod katedrálou Notre Dame se nalézá krypta s ostatky českého krále Jana Lucemburského. Ve městě mají dokonce náměstí s pomníčkem Jana Palacha. Ačkoliv je Lucembursko i Lucemburk malý svou rozlohou a počtem obyvatel, jsou to stát i město kulturně bohaté a určitě stojí za návštěvu.

Vložil/a: Martina Zemanová 16.10.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!