Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Nejlepší letiště je v Singapuru, Praha je v Evropě patnáctá

Ilustrační fotoLetiště Praha se v anketě "World Airport Awards 2010" pro rok 2010 umístilo mezi 15 nejlepšími letišti v Evropě. Oproti předchozímu roku si polepšilo o dvě příčky. Průzkum provádí na základě hlasování miliónů cestujících britská společnost Skytrax.

Pasažéři v anketě posuzovali letiště ve 33 kategoriích. Hodnotila se např. čistota terminálů, vstřícnost a profesionalita personálu, přehlednost orientačních systémů, rychlost doručení zavazadel, nabídka obchodů a kvalita občerstvení či dostupnost internetových služeb. Dalším neméně důležitým parametrem při hodnocení byla délka čekací doby na odlet. Podle průzkumu se Letiště Praha za poslední rok zlepšilo hned v sedmi z těchto oblastí (dostupnost vozíků, čistota toalet, kvalita občerstvení, navigace po terminálech, informační tabule, efektivita v doručování zavazadel, bezpečnost – čekací doby).

 

 

 „Letiště Praha je do tohoto průzkumu zahrnuto již čtvrtým rokem a každoročně se posouváme na vyšší příčky jak v rámci Evropy, tak celého světa,“ komentoval výsledky ankety výkonný ředitel Letiště Praha pro letecký obchod, marketing a řízení produktu Stanislav Zeman a dodal: „Naše hodnocení jen dokazuje vzrůstající kvalitu služeb, které u nás cestující dostávají.“

Celkově bylo hodnoceno více než 200 letišť z celého světa a zapojilo se téměř 10 mil. respondentů více než stovky národností. V rámci světa se Letiště Praha umístilo na 36. místě (v předchozím roce bylo na 40. místě), Letiště v Budapešti skončilo v rámci světa na 71. místě, varšavské pak dokonce na 124. příčce.

Jako nejlepší letiště v Evropě bylo zvoleno letiště v Mnichově. Další v pořadí pak jsou letiště v Zurichu a Amsterdamu. Nejlepší evropské lowcost letiště pak je Berlin-Schoenefeld, následuje jej Brussels Charleroi a London Stansted.

Vůbec jako nejlepší letiště na světě bylo vyhodnoceno letiště SINGAPORE CHANGI.

Vložil/a: Daniel Česák 05.05.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.