Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Nejlepší letiště je v Singapuru, Praha je v Evropě patnáctá

Ilustrační fotoLetiště Praha se v anketě "World Airport Awards 2010" pro rok 2010 umístilo mezi 15 nejlepšími letišti v Evropě. Oproti předchozímu roku si polepšilo o dvě příčky. Průzkum provádí na základě hlasování miliónů cestujících britská společnost Skytrax.

Pasažéři v anketě posuzovali letiště ve 33 kategoriích. Hodnotila se např. čistota terminálů, vstřícnost a profesionalita personálu, přehlednost orientačních systémů, rychlost doručení zavazadel, nabídka obchodů a kvalita občerstvení či dostupnost internetových služeb. Dalším neméně důležitým parametrem při hodnocení byla délka čekací doby na odlet. Podle průzkumu se Letiště Praha za poslední rok zlepšilo hned v sedmi z těchto oblastí (dostupnost vozíků, čistota toalet, kvalita občerstvení, navigace po terminálech, informační tabule, efektivita v doručování zavazadel, bezpečnost – čekací doby).

 

 

 „Letiště Praha je do tohoto průzkumu zahrnuto již čtvrtým rokem a každoročně se posouváme na vyšší příčky jak v rámci Evropy, tak celého světa,“ komentoval výsledky ankety výkonný ředitel Letiště Praha pro letecký obchod, marketing a řízení produktu Stanislav Zeman a dodal: „Naše hodnocení jen dokazuje vzrůstající kvalitu služeb, které u nás cestující dostávají.“

Celkově bylo hodnoceno více než 200 letišť z celého světa a zapojilo se téměř 10 mil. respondentů více než stovky národností. V rámci světa se Letiště Praha umístilo na 36. místě (v předchozím roce bylo na 40. místě), Letiště v Budapešti skončilo v rámci světa na 71. místě, varšavské pak dokonce na 124. příčce.

Jako nejlepší letiště v Evropě bylo zvoleno letiště v Mnichově. Další v pořadí pak jsou letiště v Zurichu a Amsterdamu. Nejlepší evropské lowcost letiště pak je Berlin-Schoenefeld, následuje jej Brussels Charleroi a London Stansted.

Vůbec jako nejlepší letiště na světě bylo vyhodnoceno letiště SINGAPORE CHANGI.

Vložil/a: Daniel Česák 05.05.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!