Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Ryanair nově z finského Turku

Turku - ilustrační foto

Ryanair bude nově operovat také na finském letišti v Turku. Z tohoto letiště bude pravidelně létat do čtyř destinací: Barcelony (Gerony), Bruselu, Londýna a Malagy. Trasy by měli začít fungovat příští rok v dubnu. Aerolinka očekává až 100 000 přepravených osob a vznik až 100 nových pracovních pozic v Turku.

Dopravu z letiště v Turku do centra města zajišťuje autobusová linka č. 1. Linka jezdí každých zhruba 20 minut. Autobus jezdí od 5:20 do 00:50.

Turku patří k nejznámějším městům Finska. Jde o poměrně staré město, které bylo založeno již ve 12. Století. V Turku najdete také přístav, který je důležitý pro spojení Finska se Švédskem. K místům, která nejvíce lákají turisty, patří katedrála Tuomiokirkko (ještě, že to nemusím vyslovovat), zdejší hrad či skanzen Luostarinmäki.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.11.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.