Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Ryanairovi "vertikalní sedačky" cestující nechtějí

Ilustrační letiště, levné letenky, RyanairPodle průzkumu Cheapflights.co.uk, si většina cestujících nepřeje tzv. vertikální sedačky, které plánuje umístit do svých letadel Ryanair. V Evropě jeden z nejkontroverznějších nápadu Ryanairu, umístit do letadel vertikální sedačky na úkor desíti řád běžných zavazadel, vyvolal poměrně rozruch.

Z dotázaných cestujících pouze 20% se myšlence vertikální sedačky nebránilo. Část z oslovených je dokonce znechucených z reklamních triků letecké společnosti Ryanair. Jiní se vyjádřili v tom smyslu, že cokoli Ryanair prohlásí, to ignorují.

Evropský úřad pro bezpečnost letectví stanovuje přísná pravidla nejen na sedadla v letadle. Ty musí odolat síle až 16 Gs. Bezpečnostní úřady a firma Boeing uvedli, že by použití vertikálních sedaček nebylo bezpečné. Ryanair tak bude muset přesvědčit nejdříve bezpečnostní úřady o bezpečnosti vertikálních sedaček. Zatím to vypadá, že se mu to nepodaří.

Vadili by vám vertikální sedačky?


Vložil/a: Daniel Česák 21.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!