Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Specialista na kombinované lety Kiwi.com má velké plány

KiwiČeský nejúspějněší startup projekt Kiwi.com původem z Brna zaměřený na sektor letenek, který zároveň umožňuje vyhledat nejrelevantnější trasu letu a následně ji rovnou zabookovat se dere do popředí ve svojí branži.

Sází především na nízkou cenu, jelikož se orientuje hlavně na nízkonákladové lety. Výsledky vyhledávání řadí vždy vzestupně od nejnižší ceny.

Výpočetní proces vyhledávání nejvhodnějších kombinací letů je neuvěřitelně náročný na hardware a tak se dá říct, že před pár lety by neměl šanci na úspěch.

 

Od historie projektu po dnešek

Ambiciózní startup se narodil roku 2012, tehdy ještě pod jménem SkyPicker s.r.o. Už rok předtím započal vývoj samotného software na vyhledávání, který je založený na algoritmu, jež dokáže najít navazující lety. Záhy se zařadil po bok českých jedniček Student Agency a Letuška.cz, na rozdíl od nich ale v expanzi nezadržitelně pokračuje, jen loni se mu podařilo navýšit tržby o ohromujících patnáct set procent, přičemž většinu tvoří zahraniční klientela, jen minoritní podíl představují domácí uživatelé, konkrétně asi procento.

Zdá se, že i budoucnost má před sebou velmi slibnou, počet zaměstnanců by měl stoupnout ze současných přibližně pěti set šedesáti už do konce letoška na tisícovku.

 

Kiwi

 

V roce 2016 navíc změnil i název a přejmenoval se na Kiwi. Jako důvod uvádí jeden ze zakladatelů Oliver Dlouhý i to, že se bývalý SkyPicker nebojí dalšího rozšiřování, chce proniknout rovněž do světa pozemní dopravy a nabízet svým uživatelům také spoje z letiště, ať v podobě taxi, autobusu nebo vlaku. Novinkou se stane též ubytování, v plánu je vytvoření balíčku letu a hotelu.

 

Mapa

           Interaktivní mapa letů z webu Kiwi.com


Kiwi svou působnost zaměřilo už i do zemí, kde se nemluví anglicky, třeba do Latinské Ameriky. Bylo proto potřeba najít nové jméno, které bude srozumitelné i zde a všichni klienti ho budou umět vyslovit. Byť změna ještě neproběhne oficiálně, ale společnost už si koupila internetovou doménu a pod starým označením se neprezentuje.

 

Kiwi

 

Dnes ve firmě figurují především oba zakladatelé, Oliver Dlouhý a Jozef Képesi, a menší podíl v ní mají další investoři, mimo jiných Ondřej Tomek, zakladatel portálu centrum.cz, a společnost Touzimsky Airlines, v níž je zapojen i bývalý šéf ČEZu Martin Roman.

 

A rada na konec: Společnost Kiwi.com ve většině případů přidává k ceně letenek marži ve výši 10 - 15 %, to jest letenky si můžete na portále Kiwi.com vyhledat a pak následně rezervovat levněji přímo u aerolinky s kterou poletíte. To platí u přímých letů, u kombinovaných je situace složitější. Kiwi.com poskytuje záruku u letů s přestupem, že se o vás postará při případných potížích s návaznosti spojů.

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.