Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Student Agency

Student Agency, Radicestujeme.euJde o českou společnost založenou v moravské metropoli Brně, kde dodnes také sídlí. Svou původní podobou z roku 1996 vznikla jako Student Agency s. r. o., později si ovšem prošla proměnou ve společnost komanditní. Zakladatelem a zároveň dosavadním generálním ředitelem je Radim Jančura.

Dnes provozuje dopravu autobusovou, která je dominantní. Tento krok svého času vyvolal razantním vstupem nového dopravce na scénu značnou nevoli mezi těmi stávajícími. Mimo ní zajišťuje Student Agency ještě i dopravu vlakovou, dále zaštiťuje pracovní a au-pair pobyty a také nabízí prodej letenek, ubytování a služeb doplňkových.

Jako agentura pro au-pair ostatně zakladatel, tehdy ještě coby student brněnského VUT, s podnikáním v roce 1993 začínal. V současnosti už obhospodařuje navíc i dceřinnou společnost RegioJet, pod jejíž značkou by v budoucnu měly zůstat jak vlaky, tak i autobusy, u nichž byl proces přesunu zahájen poměrně čerstvě v dubnu letošního roku.

 

 

Kdy a kam jezdí žluté autobusy? přehled destinací a jízdní řád.

Londýn, Brusel, Bratislava, Bánská Bystrica, Čadca, Košice, Kežmarok, Liptovský Mikuláš, Kodaň, Dijon, Nitra, Poprad, Považská Bystrica, Lučenec, Martin, Lyon, Mety, Prešov, Trnava, Trenčín, Žilina, Paříž, Remeš, Amsterdam, Breda, Eindhoven, Budapešť, Berlín, Štrasburk, Rotterdam, Utrecht, Lucemburk, Benátky, Boloňa, Bolzano, Bonn, Florencie, Janov, Milano, Neapol, Padova, Řím, Udine, Verona, Brémy, Drážďany, Freiburgh, Hamburk, Hannover, Karlsruhe, Lipsko, Frankfurt nad Mohanem, Mnichov, Norimberk, Oslo, Katovice, Krakov, Vídeň, Linec, Innsbruck, Varberg, Mannheim, Stuttgart, Wolfsburg, Varšava, Wroclaw, Basilej, Bern, Curych, Ženeva, St. Gallen aj.


Student Agency, Radicestujeme.eu

 

Pozměněný název ovšem není to jediné, na co se mohli cestující těšit. Radost udělala i nová generace moderních vozidel Irizar i8, které se zaslouží o pohodlí pasažérů i jejich bezpečí. Provoz zahájily na trase Praha – Drážďany – Berlín. Postupně by měly nahradit všechny starší varianty. Typ dostal díky své výbavě příhodné označení Fun & Relax a jde o nefalšovaný Mercedes mezi autobusy, dříve poměrně opomíjenými, o nichž se navíc předpokládalo, že je nahradí jiné druhy dopravy.

A potkáte se s nimi častěji, letos přišly na řadu nové linky vnitrostátní i mezinárodní, třeba ta, která zamířila do francouzského Lyonu.

 

SA SA
SA
V SA autobusech je o váš komfort dokonale postaráno, šikovný, stále usmívající se palubní personál zajistí občerstvení, denní tisk a sluchátka k poslechu multimédií, jízdu touto linkou jsem absolvoval vícekrát a slečna i zábavně variuje úvodní řeč a tak neposloucháte stále to stejné.

 

V autobusech kategorie Fun & Relax si můžete kromě jiného vychutnat čtyči české televizní programy: Čt sport , Prima, Čt24, Óčko.   

 

 

Co vám nabídnou? Součástí výbavy těchto motorizovaných sympaťáků, kteří se nevzdali typické žluté barvy, je třeba připojení k WiFi nebo individuální dotyková obrazovka, která umožní si cestu zkrátit třeba hraním her nebo sledováním filmů. První třída se ovšem zatím nechystá. Nezájem o ni dali najevo sami klienti v rozsáhlé anketě, jíž se zúčastnilo asi deset tisíc respondentů.

Regiojet , www.radicestujeme.eu

Vlaky SA - Regiojet disponují jiným typem LCD než silniční flotila, tohle zařízení nenabízí televizními programy, ale zato je vybaveno Internetem, který ovšem není moc spolehlivý a je třeba na této technologii vychytat mouchy.

 

Student Agency, Radicestujeme.eu

Nevyhovují vám služby Student Agency? Tak vyzkoušejte konkurenci. Mezi hlavní silniční a železniční dopravce v ČR patří:ČD, ČSAD, LE, Flixbus, Eurolines.

 

Mohlo by vás zajímat:

Vlaky a autobusy LEO Express – akce 1+1

Žlutými autobusy do nových destinací za 270 Kč

Cestujte s autobusy Flixbus po Evropě za 249 Kč

Vyhledávače autobusových spojů

Nabídka Flixbus – jízdenky do Evropy za 10 €

Jízdenky od Flixbus už za 249 Kč

Levné autobusové jízdenky do Německa

Jednosměrné vnitrostátní jízdenky od Flixbusu za 25 Kč

 

 

 

 

 

 


 


Vložil/a: Daniel Česák 03.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.