Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Spor v Německu o poplatky za platbu kartou

ryanairRyanair dementoval zprávu o tom, že by německý soud rozhodl v jeho neprospěch. Údajně německý soud rozhodl tak, že poplatky za platbu platební kartou jsou legální a v pořádku. Podle Ryanairu VZBV(Spolkový svaz spotřebitelských centrál) chybně informoval o výsledku soudního líčení, když tvrdil, že soud došel k závěru, že poplatky jsou nelegální.  Takže pokud má pravdu Ryanair, zrušení poplatků za platbu se klienti nedočkají.

 

Ostatně dá se očekávat, že pokud by museli letecké společnosti opravdu zrušit poplatky za platbu kartou, stalo by se to, že výše tohoto poplatku by byla napočítána přímo k ceně letenky. A to by mohlo znevýhodňovat ty, kteří dnes mohou platit kartou zdarma - např. u Ryanairu kartou Mastercard Prepaid. Pokud platíte touto kartou, není vám účtován žádný poplatek. Je dost pravděpodobné, že kdyby letecké společnosti si tento příplatek nemohli účtovat zvlášť, zakomponovali by jej přímo do ceny letenky a klient by již neměl možnost mít levnější letenku o onu výši poplatku za platbu.

Sbíráme pro vás akční levné letenky. Zpáteční letenky již za cenu pod 1 000,- Kč včetně tax. Registrujte se zdarma, a budete o takových akčních letenkách včas informování.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.05.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.