Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Stávka pilotů společnosti Lufthansa pokračuje

Lufthansa, cs.wikipedia.orgStávka pilotů Lufthansy, která započala ve středu, bude nadále pokračovat. Dnes bylo zrušeno dalších 800 letů, především se stávka dotkla letů na evropských a vnitroněmeckých linkách. Nízkonákladové aerolinky Germanwings a Eurowings, které patří do koncernu Lufthansy, létají podle plánů. Mezikontinentální lety jsou také v provozu.

Stávka pilotů se nejspíše protáhne až do soboty, kdy se předpokládá stávka pilotů nákladních a mezikontinentálních letů. Stávka pravděpodobně celkem postihne až 200 000 cestujících. Protestní akce se projevila i na linkách do České republiky. Ráno neodletěly 2 spoje mezi Prahou a Frankfurtem. Také lety do Mnichova nebudou odbaveny. Pro více informací sledujte stránky pražského letiště.

Stávka pilotů Lufthansy je pouhé vyvrcholení již rok se táhnoucího sporu o odchod do důchodu v 55 letech a vyplácení části mzdy až do dovršení důchodového věku. Lufthansa chce možnost odejít do důchodu posunout na 59 let.

Vložil/a: Martina Zemanová 20.03.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!